200 pln za wygrane zawody

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wachter
Zaawansowany użytkownik
Posty: 701
Rejestracja: 27 wrz 2015, 10:22
Podziękował: 3 razy

200 pln za wygrane zawody

Post autor: wachter » 18 paź 2015, 20:59

Alicja Tchórz, rekordzistka Polski, Mistrzyni Europy w nagrodę za wygrane ogólnopolskie zawody dostała 200 pln.

http://fakty.tvn24.pl/aktualnosci,59/re ... 87043.html

Ile pracy trzeba włożyć, aby się przygotować do takich zawodów i do zwycięstwa? Gdzie są sponsorzy? Gdzie jest odpowiedzialny biznes? Gdzie są środki z budżetu państwa przeznaczone na promocję sportu? Czy tylko na piłkę nożną opłaca się ładować kasę (i to w nieograniczonych ilościach), a na inne dyscypliny sportu już nie? Takich pytań miałbym nieco więcej, ale nie spodziewam się odpowiedzi od kogoś decyzyjnego.


Obrazek

vonda
Zaawansowany użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 10 paź 2015, 10:24

Re: 200 pln za wygrane zawody

Post autor: vonda » 18 paź 2015, 21:11

Cóż, przykre, polska codzienność



halucynka88
Posty: 8
Rejestracja: 16 paź 2015, 15:06

Re: 200 pln za wygrane zawody

Post autor: halucynka88 » 19 paź 2015, 11:38

To nie wiedziała wczesniej jakie nagrody czekają na zwycięzców?



artur2369
Zaawansowany użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: 10 paź 2015, 15:23
Otrzymał podziekowań: 3 razy

Re: 200 pln za wygrane zawody

Post autor: artur2369 » 19 paź 2015, 13:32

to wlaśnie są nasze realia ale ważne że coś tam zawodnikom dają, zawsze mówiłem że w sporcie potrzebni są sponsorzy przez prawdziwe S anie jacyś tam psełdo ale w dobie kryzysu gospodarczego dobre ito



Awatar użytkownika
wachter
Zaawansowany użytkownik
Posty: 701
Rejestracja: 27 wrz 2015, 10:22
Podziękował: 3 razy

Re: 200 pln za wygrane zawody

Post autor: wachter » 19 paź 2015, 22:54

halucynka88 pisze:To nie wiedziała wczesniej jakie nagrody czekają na zwycięzców?
Domyślam się, że nie wiedziała. Ale nawet jeśli wiedziała, to niewiele to zmienia. Załóżmy, że jest to kwota porównywalna do kosztów przyjazdu na zawody i noclegu w hotelu. Ja rozumiem, że sport nie musi i nie powinien być działalnością typowo zarobkową, ale bez przesady. Przygotowanie do takich zawodów to też koszt. Żeby mistrzyni Europy miała dokładać do udziału w zawodach - wstyd dla państwa.


Obrazek

Awatar użytkownika
wachter
Zaawansowany użytkownik
Posty: 701
Rejestracja: 27 wrz 2015, 10:22
Podziękował: 3 razy

Re: 200 pln za wygrane zawody

Post autor: wachter » 19 paź 2015, 23:01

artur2369 pisze:to wlaśnie są nasze realia ale ważne że coś tam zawodnikom dają, zawsze mówiłem że w sporcie potrzebni są sponsorzy przez prawdziwe S anie jacyś tam psełdo ale w dobie kryzysu gospodarczego dobre ito
W dobie kryzysu kluby piłkarskie obracają milionami euro. I to nawet niekoniecznie są to kluby warte tych pieniędzy. Ale mistrzyni Europy w pływaniu zdecydowanie zasługuje na nagrodę, która będzie motywować do pracy nad rozwijaniem talentów. Tutaj jest dokładnie odwrotnie. Mimo talentu do sportu trzeba dokładać.


Obrazek

Awatar użytkownika
wachter
Zaawansowany użytkownik
Posty: 701
Rejestracja: 27 wrz 2015, 10:22
Podziękował: 3 razy

Re: 200 pln za wygrane zawody

Post autor: wachter » 19 paź 2015, 23:07

Zastanawia mnie jeszcze jedna kwestia. Otóż ta dziewczyna zdobyła tytuł mistrzyni Europy. Śmiem przypuszczać, że w Mistrzostwach Europy występowała w barwach narodowych i reprezentowała Polskę. Ciekaw jestem, czy Polska nie wstydzi się wystawiać zawodników opłacanych w taki sposób i czy tacy zawodnicy nie wstydzą się reprezentować tego kraju.


Obrazek

Yeti
Zaawansowany użytkownik
Posty: 330
Rejestracja: 07 paź 2015, 02:15
Otrzymał podziekowań: 1 raz

Re: 200 pln za wygrane zawody

Post autor: Yeti » 21 paź 2015, 12:21

Żeby się tym sportowcom w d...pach nie poprzewracało.



Chudy Byk
Zaawansowany użytkownik
Posty: 151
Rejestracja: 17 paź 2015, 12:35

Re: 200 pln za wygrane zawody

Post autor: Chudy Byk » 21 paź 2015, 15:00

Opłacało jej się z domu wychodzić?



klaudynka
Zaawansowany użytkownik
Posty: 198
Rejestracja: 08 paź 2015, 11:39
Otrzymał podziekowań: 1 raz

Re: 200 pln za wygrane zawody

Post autor: klaudynka » 21 paź 2015, 18:06

wachter pisze: Domyślam się, że nie wiedziała. Ale nawet jeśli wiedziała, to niewiele to zmienia. Załóżmy, że jest to kwota porównywalna do kosztów przyjazdu na zawody i noclegu w hotelu. Ja rozumiem, że sport nie musi i nie powinien być działalnością typowo zarobkową, ale bez przesady. Przygotowanie do takich zawodów to też koszt. Żeby mistrzyni Europy miała dokładać do udziału w zawodach - wstyd dla państwa.
Owszem sport to nie działalność zarobkowa, dla osób, które robią to dla przyjemności, dla dbania o swoją kondycję fizyczną, dla osób które chcą się czuć zdrowo, ale dla takich osób jak Alicja Tchórz to właśnie sport jest działalnością zarobkową, to jest jakby nie patrzeć jej zawód w chwili obecnej. Ja rozumiem, że to nie była jakaś super wysoka ranga zawodów, ale kurcze znam zawody z innych dyscyplin organizowane gdzieś u "dziada za stodółką", w randze zawodów treningowych ze znacznie większą pulą nagród dla zawodników, często zawodników dla których start w tych zawodach jest ich pierwszym startem w życiu.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Pływanie i nurkowanie”