Praca kręgosłupa i mięśni

ODPOWIEDZ
Szefowa1
Zaawansowany użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 09 wrz 2019, 09:12

Re: Praca kręgosłupa i mięśni

Post autor: Szefowa1 » 09 wrz 2019, 09:25

Ja od wielu lat zmagam się z wadą wrodzoną kręgosłupa - żeby poprawić pracę mięśni kręgosłupa, zdrowo się odżywiam, zrezygnowałam z palenia tytoniu i picia alkoholu. Poza tym, regularnie chodzę na basen i wykonuję codziennie ćwiczenia rozciągające. Ostatnio zapisałam się do fizjoterapeuty na masaże lecznicze. Wystarczyła jedna wizyta u specjalisty, żeby mój stan znacznie się poprawił. W przypadku problemów z kręgosłupem, naprawdę warto jest udać się do fizjoterapeuty. Sama dieta i ćwiczenia mogą nie wystarczyć.
Pozdrawiam



Tom Marvolo Riddle
Zaawansowany użytkownik
Posty: 161
Rejestracja: 26 lut 2018, 11:10

Re: Praca kręgosłupa i mięśni

Post autor: Tom Marvolo Riddle » 19 wrz 2019, 12:44

Bardzo fajny filmik, naprawdę interesujące jest oglądanie tego jak twoje mięśnie pracują podczas treningu. Jednak po takim treningu mięśnie często bolą, dlatego udaję się na masaż klasyczno-relaksacyjny, który pozwala mi się zregenerować przed kolejnym treningiem. :D



Locos44
Posty: 4
Rejestracja: 23 wrz 2019, 12:21

Re: Praca kręgosłupa i mięśni

Post autor: Locos44 » 23 wrz 2019, 12:22

Masaż to bardzo fajna sprawa, przydałby mi się teraz :)



Awatar użytkownika
darien.schimmel
Posty: 4
Rejestracja: 24 wrz 2019, 20:00

Re: Praca kręgosłupa i mięśni

Post autor: darien.schimmel » 24 wrz 2019, 20:05

Czy ktoś z Was mierzył się z bólem pleców i kręgosłupa? Zaczęłam zastanawiać się nad wizytą u osteopaty w Bielsko https://fizjomed.pro/osteopata-bielsko-biala/. Istotą diagnozowania jest subtelne działanie manualne czyli zbiór technik wywodzących się z różnych metod lub stworzonych przez doświadczonych osteopatów dla potrzeb wspomagania systemu regeneracji organizmu.



Kropkanadi
Zaawansowany użytkownik
Posty: 212
Rejestracja: 09 paź 2019, 16:08

Re: Praca kręgosłupa i mięśni

Post autor: Kropkanadi » 28 paź 2019, 14:59

Większość z nas to ma chyba zastane mięśnie pleców dlatego, że długo przebywa w jednej pozycji. Ja np wiele godzin pracuję przy komputerze więc często dokucza mi ból w dole pleców. Czytałam, że na taki ból kręgosłupa lędźwiowego ćwiczenia mogą bardzo pomóc. Takie ćwiczenia znalazłam na stronie wibroterapia.com. Tu wyjaśnione jest krok po kroku jak wykonywać ćwiczenia by złagodzić dokuczliwe objawy.



Awatar użytkownika
felicity.kovacek
Posty: 4
Rejestracja: 04 lis 2019, 18:18

Re: Praca kręgosłupa i mięśni

Post autor: felicity.kovacek » 04 lis 2019, 18:24

Jeżeli pracujemy dużo przy komputerze, to trzeba dużo ćwiczyć.



sgislason
Posty: 1
Rejestracja: 08 gru 2019, 23:45

Re: Praca kręgosłupa i mięśni

Post autor: sgislason » 08 gru 2019, 23:48

Witam was. Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad skorzystaniem z usług fizjoterapeuty. Czy możecie polecić kogoś w okolicach Szczecina? Z góry dziękuję za pomoc w temacie. Pozdrawiam was i miłego dnia życzę.



franz00
Posty: 4
Rejestracja: 09 gru 2019, 11:46

Re: Praca kręgosłupa i mięśni

Post autor: franz00 » 09 gru 2019, 11:50

W przypadku bólu kręgosłupa warto zainwestować w pasy magnetyczne, które uśmierzą wszelkie przykre dolegliwości. Tego typu pasy możecie znaleźć tutaj https://butterfly-mag.com/pl/c/Pasy-Harmonium/22 . Z tego co widzę to pasy Harmonium mają również funkcję relaksacyjną, co wpływa na lepsze samopoczucie. Lepsze samopoczucie oznacza lepszy i bardziej produktywny dzień. Pozdrawiam



lukasz34
Zaawansowany użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 24 paź 2019, 03:05

Re: Praca kręgosłupa i mięśni

Post autor: lukasz34 » 20 lut 2020, 20:26

Kulturysta powinien zadbać o swój kręgosłup i mięśnie podczas wykonywania ćwiczeń. Polecam pas wzmacniający męski taki możecie kupić tutaj https://www.marbo-sport.pl/product-pol- ... pture.html . Polecany jest do stosowania sportowcom , kulturystom i osoba które cierpią na bóle kręgosłupa.



monomes1
Zaawansowany użytkownik
Posty: 134
Rejestracja: 12 paź 2017, 13:08

Re: Praca kręgosłupa i mięśni

Post autor: monomes1 » 19 maja 2020, 22:49

Wydaje mi się, że jeśli ktoś z was ma problem z bólami kręgosłupa to na pewno dobrym rozwiązaniem może w tym przypadku takie rozwiązanie jak [url=https://fmclodz.pl/rehabilitacja/terapia-manualna/]terapia manualna/url]. Możecie się na nią na przykłąd w Łodzi wybrać do centrum rehabilitacji FMC. Na prawdę warto jest spróbować, ponieważ może wam to pomóc



ODPOWIEDZ

Wróć do „Kulturystyka”