skąd te zmiany w jamie ustnej?

eli3
Zaawansowany użytkownik
Posty: 237
Rejestracja: 24 maja 2018, 18:39

skąd te zmiany w jamie ustnej?

Post autor: eli3 » 09 cze 2019, 13:38

Też tak macie, że robią się wam jakieś takie zmiany w buzi. Nie wiem jak to opisać, coś jakby wrzód, krosta, nie wiem. Miałam jakiś czas temu, przeszło i dzisiaj znowu coś wyczułam. Do tego jeszcze boli. Co to może być?



Jorhi50
Posty: 1
Rejestracja: 10 cze 2019, 14:19

Re: skąd te zmiany w jamie ustnej?

Post autor: Jorhi50 » 10 cze 2019, 14:43

Może warto z tym pójść do lekarza?

_

szafy metalowe



hajon
Zaawansowany użytkownik
Posty: 215
Rejestracja: 06 lis 2018, 18:33

Re: skąd te zmiany w jamie ustnej?

Post autor: hajon » 11 cze 2019, 07:04

Mi się na szczęście nic takiego nie pojawia ale córka miała zapalenie błony śluzowej jakiś czas temu, lekarz stwierdził, że wirusowe. Najlepiej pójść do lekarza, doczytaj tutaj w artykule o takich zapaleniach https://tantumverde.pl/blog/zapalenie-b ... amy-ustnej z czego to może się pojawiać i jak leczyć. Ogólnie nie należy sprawy lekceważyć bo będą nawroty.



nocnykrolisalive
Zaawansowany użytkownik
Posty: 1081
Rejestracja: 05 maja 2019, 11:50

Re: skąd te zmiany w jamie ustnej?

Post autor: nocnykrolisalive » 12 cze 2019, 13:45

Wydaje mi się, że jeśli z naszym organizmem dzieje sie coś niedobrego, to powinniśmy się udać prędko do lekarza. Szczególnie, jeżeli dotyczy to dziecka. Ja ostatnio robiłam badania i wyszły mi leukocyty w moczu . Trochę mnie to zaniepokoiło, dlatego jestem umówiona do lekarza na piatek i zobaczymy co powie.



kranik
Zaawansowany użytkownik
Posty: 1485
Rejestracja: 21 lip 2018, 12:38

Re: skąd te zmiany w jamie ustnej?

Post autor: kranik » 15 cze 2019, 12:59

Mi jakiś czas temu zrobiła się również taka nieprzyjemna rana w jamie ustnej na policzku. Na szczęście miałam w domu lek o nazwie Octenisept (dostępny bez recepty), który wykazuje działanie odkażające, przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybicze. Zastosowałam go kilka razy i po ranie praktycznie nie ma już śladu, więc obyło się bez wizyty u lekarza.




shasho
Zaawansowany użytkownik
Posty: 356
Rejestracja: 22 maja 2019, 12:19
Otrzymał podziekowań: 1 raz

Re: skąd te zmiany w jamie ustnej?

Post autor: shasho » 27 sie 2019, 13:28

Podłoże takie stanu rzeczy może być różne. Stany zapalne w jamie ustnej często bywają bolesne, więc jeśli nie przechodzi samo po paru dniach warto udać się z tym do lekarza, nie ma sensu się męczyć. Tutaj https://lekarzebezkolejki.pl/laryngolog/warszawa z pewnością znajdziesz specjalistę, który będzie mógł Ci pomóc. Możesz od razu umówić się na wizytę zarówno prywatnie, jak i z NFZ.



Awatar użytkownika
Switch
Posty: 4
Rejestracja: 27 sie 2019, 18:46

Re: skąd te zmiany w jamie ustnej?

Post autor: Switch » 27 sie 2019, 18:53

Na Twoim miejscu zapytałabym o lek na to w aptece.





ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde park”