Alkoholizm

ODPOWIEDZ
Kaśkaa23
Zaawansowany użytkownik
Posty: 623
Rejestracja: 28 maja 2020, 12:46

Re: Alkoholizm

Post autor: Kaśkaa23 » 18 maja 2021, 18:59

Nad czym się zastanawiać? Przecież jeśli wpadliście w tak poważny nałóg, to koniecznie powinniście sięgnąć jak najszybciej po pomoc. Wiem, że w https://psychomedic.pl/psychiatra-warszawa/ możecie liczyć na skuteczną opiekę najlepszych psychiatrów. Warto mieć to na uwadze, bo chodzi w końcu o Wasze życie i o Waszą rodzinę...


tekst sponsorowany

runran
Zaawansowany użytkownik
Posty: 184
Rejestracja: 26 cze 2019, 18:42

Re: Alkoholizm

Post autor: runran » 21 maja 2021, 14:16

Alkoholizm to bardzo poważna choroba. Bo tak właśnie można nazwać każdy rodzaj uzależnienia. Dlatego też tak istotne jest to aby nie bać się o tym mówić i poprosić o pomoc. Bo tylko w dobrym ośrodku leczenia uzależnień będą w stanie nam pomóc. I tak też chociażby w ośrodku Lewin możemy liczyć na pomoc terapeutów oraz możemy odbyć oprócz terapii oczywiście detoksykację organizmu. Dzięki czemu terapia będzie znacznie pełniejsza.



Awatar użytkownika
harris.justus
Posty: 6
Rejestracja: 08 cze 2021, 16:55

Re: Alkoholizm

Post autor: harris.justus » 08 cze 2021, 17:00

Jest to naprawdę duży problem, który może odbić się na rodzinie i bliskich.



ashog
Zaawansowany użytkownik
Posty: 3628
Rejestracja: 16 mar 2021, 12:38

Re: Alkoholizm

Post autor: ashog » 24 cze 2021, 09:46

Alkoholizm jest ciężki dla chorej osoby jak i jej otoczenia. Dlatego najlepiej udać się na odwyk alkoholowy i rozpocząć skuteczne leczenie.



kuczkon
Zaawansowany użytkownik
Posty: 546
Rejestracja: 22 lis 2017, 15:37

Re: Alkoholizm

Post autor: kuczkon » 11 lip 2021, 18:09

Ja niestety wiem jak to jest wychowywać się w rodzinie z problemem alkoholowym. Teraz staram się poradzić sobie z tym problemem i korzystam z takiego wyzwania - https://www.silnapsychika.pl/produkt/dda/ Powoli widzę efekty. Warto przerobić to sobie i pokonać "demona przeszlosci"



pucio
Zaawansowany użytkownik
Posty: 201
Rejestracja: 25 maja 2019, 06:15

Re: Alkoholizm

Post autor: pucio » 06 sie 2021, 13:21

Co do alkoholizmu to bardzo różnie z nim bywa. Ale najważniejsze jest to aby w ogóle chcieć z tego uzależnienia wyjść bo bez tego żadna terapia nie ma sensu. Więc jak udało mi się do tego przekonać brata to od razu zaczęłam szukać dobrego ośrodka leczenia uzależnień. I tak też trafił on do ośrodka Nefo. Musze powiedzieć, że brat wychodzi na prostą a to dzięki odpowiedniej terapii i wsparciu terapeutów jakie tam przez cały pobyt otrzymuje.



malika
Zaawansowany użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: 17 lis 2020, 23:51

Re: Alkoholizm

Post autor: malika » 09 sie 2021, 01:53

Na pewno warto sobie zerknąć tutaj https://uzaleznienia-terapia.pl/test-na-alkoholizm/ . Macie tam test na alkoholizm. Myślę, że warto przede wszystkim dbać o siebie i gdy coś się dzieje z nami niedobrego, to trzeba rozpocząć leczenia. Pomyślcie o tym koniecznie. Uważam, że im szybciej rozpoczniecie leczenie, tym większe szanse na powodzenie.



biznesowy12
Zaawansowany użytkownik
Posty: 938
Rejestracja: 03 gru 2020, 23:32
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziekowań: 1 raz

Re: Alkoholizm

Post autor: biznesowy12 » 19 sie 2021, 21:17

Detoks alkoholowy w pobliżu Wrocławia w ośrodku Przebudzenie jest bardzo skuteczną formą walki z uzależnieniem. Wiem, to bo najbliższa mi osoba korzystała z takiego rozwiązania. Personel bardzo wspiera pacjentów, ośrodek jest dobrze wyposażony, terapeuci mają dużą wiedzę i doświadczenie.



auiqw1
Posty: 4
Rejestracja: 21 wrz 2021, 13:19

Re: Alkoholizm

Post autor: auiqw1 » 21 wrz 2021, 13:28

Jest to straszna choroba z której sami nie jesteśmy w stanie wyjść.


Klinika leczenie alkoholizmu to miejsce, które pozwoli Ci małymi krokami wyjść z tej strasznej choroby. Więcej możesz przeczytać na https://pureaesthetic.pl/leczenie-alkoholizmu/

biznesowy12
Zaawansowany użytkownik
Posty: 938
Rejestracja: 03 gru 2020, 23:32
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziekowań: 1 raz

Re: Alkoholizm

Post autor: biznesowy12 » 26 wrz 2021, 09:46

Trzeba też wiedzieć jak rozmawiać z alkoholikiem, żeby przekonać go do terapii, bo to powinna być jego decyzja, a nie nasze szantaże, czy przymus. Warto w tym celu porozmawiać ze specjalistą i poprosić o rady, jak się w takiej sytuacji zachować.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje ogólne”