Opony całoroczne czy sezonowe?

cirra
Zaawansowany użytkownik
Posty: 401
Rejestracja: 28 mar 2020, 14:34

Re: Opony całoroczne czy sezonowe?

Post autor: cirra » 18 lut 2021, 22:21

dobre pytanie! różne są szkoły jeśli o to chodzi. i też zależy o jakim pojeździe mówimy. generalnie jak chcesz się dowiedzieć jak wybrać opony motocyklowe to po prostu zajrzyj na branżowe strony, gdzie znajdują się poradniki. tam na pewno powinna być specyfikacja opon podana a także wady i zalety każdego z rozwiązań



Rafik
Zaawansowany użytkownik
Posty: 155
Rejestracja: 22 maja 2020, 14:21

Re: Opony całoroczne czy sezonowe?

Post autor: Rafik » 28 lut 2021, 10:20

Pamiętajcie, że każdą oponę można sobie uszkodzić. Czasami uszkodzenie jest na tyle poważne, że nie ma możliwości kontynuowania podróży. Trzeba wtedy szukać w okolicy jakiegoś wulkanizatora, który wybawi nas z opresji. Ja pomoc znalazłem na https://wulkanizator.com.pl/wulkanizacj ... z-gdanski/ . To mobilna wulkanizacja więc panowie podjeżdżają na miejsce postoju klienta z całym niezbędnym sprzętem.



shasho
Zaawansowany użytkownik
Posty: 356
Rejestracja: 22 maja 2019, 12:19
Otrzymał podziekowań: 1 raz

Re: Opony całoroczne czy sezonowe?

Post autor: shasho » 09 kwie 2021, 10:30

Dokładnie, oponę można uszkodzić lub potrzebna jest jej wymiana. Wtedy konieczny jest wulkanizator. Jak się okazuje obecnie są świadczone usługi mobilnej wulkanizacji. Ja korzystałem z tej, którą znalazłem tutaj https://e-laweta.com.pl/wulkanizacja-gliwice-24-h/ . Z pewnością jeszcze nie raz skorzystam bo taka wymiana opon to dla mnie duża oszczędność czasu.



Awatar użytkownika
harris.justus
Posty: 6
Rejestracja: 08 cze 2021, 16:55

Re: Opony całoroczne czy sezonowe?

Post autor: harris.justus » 08 cze 2021, 17:00

Zdecydowanie lepszym i bezpieczniejszym wyborem są opony sezonowe.



malika
Zaawansowany użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: 17 lis 2020, 23:51

Re: Opony całoroczne czy sezonowe?

Post autor: malika » 10 sie 2021, 20:47

Myślę, że ten sklep https://www.miwan.pl/szukajfelgi/ jest wart uwagi. Można tam nie tylko znaleźć idealne opony dopasowane do konkretnych potrzeb, ale równie felgi samochodowe. Nie da się ukryć, że można tam zrobić szybkie i kompleksowe zakupy i przy tym nie wydać majątku.



bananana
Zaawansowany użytkownik
Posty: 1669
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:12
Podziękował: 1 raz

Re: Opony całoroczne czy sezonowe?

Post autor: bananana » 11 wrz 2021, 18:07

Jeśli chodzi o opony, to ja nie miałam w tym temacie większego doświadczenia, więc musiałam się posiłkować pomocą swojego kolegi. Podpowiedział mi, żeby najpierw poszukała czegoś w sieci, bo tam jest dużo większy wybór jeśli chodzi o Opony zimowe 185/65 R15. Miał rację, praktycznie Po kilku minutach udało mi się znaleźć odpowiadającymi model, całym atrakcyjnej cenie.



elabarbara
Zaawansowany użytkownik
Posty: 990
Rejestracja: 05 mar 2018, 16:12

Re: Opony całoroczne czy sezonowe?

Post autor: elabarbara » 01 lut 2022, 16:43

Posiadając opony sezonowe, warto pamiętać o ich odpowiednim przechowywaniu. Sama ostatnio wyposażyłam się porządne pokrowce https://cover-it.pl/10-produkty?q=Kateg ... e+na+opony, które pozwolą mi na ochronę opon przed działaniem czynników atmosferycznych. Trzymając opony w garażu czy piwnicy warto o tym pamiętać.



kulig
Posty: 1
Rejestracja: 01 lut 2022, 16:20

Re: Opony całoroczne czy sezonowe?

Post autor: kulig » 01 lut 2022, 17:30

Ja używam opon sezonowych, a nie całorocznych. Chociaż słyszałam opinię, że całoroczne opony są teraz bardzo dobrej jakości.



pela
Zaawansowany użytkownik
Posty: 322
Rejestracja: 14 wrz 2021, 13:37

Re: Opony całoroczne czy sezonowe?

Post autor: pela » 17 sty 2023, 09:37

Wiecie, najważniejsze jest to, aby kupić sprawdzone i mocne opony. Jak chodzi o mnie to znalazłam ostatnio link na firmę alleopony24.pl i tam można znaleźć właśnie nawet dla siebie świetne opony i przemysłowe do swojej firmy. Planuję tam dokonać zakupu, ponieważ ceny mają niewygórowane i same opony dobrze się prezentują.



tandrys
Zaawansowany użytkownik
Posty: 1701
Rejestracja: 15 sie 2019, 15:27
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziekowań: 1 raz

Re: Opony całoroczne czy sezonowe?

Post autor: tandrys » 27 sty 2023, 17:04

Dużo ciekawych ofert tutaj podesłaliście, ale nie wiem gdzie łatki do opon kupić w dobrej cenie i przede wszystkim dobrej jakości. Sklepów jest mnóstwo w internecie i przez to, że jest taki szeroki wybór nie do końca wiem czym kierować się przy wyborze?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje ogólne”