Tłumaczenie dokumentacji technicznej

ODPOWIEDZ
deborah
Zaawansowany użytkownik
Posty: 576
Rejestracja: 28 sie 2020, 12:02

Tłumaczenie dokumentacji technicznej

Post autor: deborah » 29 lut 2024, 15:36

Szukam tłumacza, który wykona tłumaczenie dokumentacji technicznej tekstu technicznego z j. angielskiego na j. polski. Jakiego polecacie?nauboczu
Posty: 5
Rejestracja: 28 lip 2023, 14:51

Re: Tłumaczenie dokumentacji technicznej

Post autor: nauboczu » 13 mar 2024, 09:44

Ja polecam kalkulator zapotrzebowania kalorycznego:kalkulator makroskładnikówkroknoik
Posty: 15
Rejestracja: 27 lip 2022, 11:22

Re: Tłumaczenie dokumentacji technicznej

Post autor: kroknoik » 12 kwie 2024, 10:56

Tłumaczenie dokumentacji technicznej polega na przekładaniu treści zawartej w dokumentach technicznych, takich jak instrukcje obsługi, podręczniki użytkownika, specyfikacje produktów, raporty techniczne itp., z jednego języka na drugi. Jest to proces, który wymaga dużego stopnia precyzji, dokładności i znajomości terminologii technicznej w obu językach.

Podczas tłumaczenia dokumentacji technicznej tłumacz musi nie tylko zapewnić poprawność gramatyczną i stylistyczną tłumaczenia, ale także upewnić się, że terminologia użyta w tłumaczeniu jest zgodna z terminologią stosowaną w danej dziedzinie technicznej. Często tłumaczenie dokumentacji technicznej wymaga współpracy z ekspertami z danej dziedziny, aby zapewnić dokładność tłumaczenia.

Ponadto, tłumaczenie dokumentacji technicznej może także wymagać dostosowania tłumaczonego tekstu do specyficznych wymagań lub standardów językowych obowiązujących w danym obszarze, np. przepisów dotyczących bezpieczeństwa, norm technicznych, czy konwencji językowych.


https://otomedi.pl/kalkulator-zapotrzeb ... orycznego/ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje ogólne”