Sprowadzenie motocykla zza granicy

sama
Zaawansowany użytkownik
Posty: 260
Rejestracja: 28 maja 2019, 11:16

Sprowadzenie motocykla zza granicy

Post autor: sama » 10 cze 2019, 13:45

Siema, koledzy i koleżanki. Nie będę owijać w bawełnę, a napiszę wprost, z czym mam problem i liczę, że wy mi w tym pomożecie. Otóż mój facet zażyczył sobie ściągnięcia pewnego samochodu z Irlandii. Wiem, jaki to model i w ogóle, gdzie go chce zamówić, ale pozostał jeszcze transport na naszą polską stronę. Jak to ogarnąć? Kto się według Was czegoś takiego kurna podejmuje ? Nie znam się w temacie, więc trudno mi jest coś samej załatwić.



Devil93
Zaawansowany użytkownik
Posty: 224
Rejestracja: 26 mar 2018, 11:38

Re: Sprowadzenie motocykla zza granicy

Post autor: Devil93 » 14 cze 2019, 14:40

Witaj. Nie jestem specjalistką w temacie, który Cię interesuje, ale coś niecoś wiem i chętnie Ci o tym napisze. Otóż czytałam gdzieś, że samo ściągnięcie motocykla z tych krajów jest zdecydowanie łatwiejsze, niż w przypadku samochodu. Może również przez to, że nie trzeba kierownic przerabiać, nie wiem. Będzie konieczne tłumaczenie dokumentów, umowy.. I kurier. Możesz zapytać w ubezpieczalniach, więcej powiedzą.



goodna
Zaawansowany użytkownik
Posty: 269
Rejestracja: 21 lut 2019, 14:08

Re: Sprowadzenie motocykla zza granicy

Post autor: goodna » 19 cze 2019, 17:35

Opcja pójścia do ubezpieczalni jest ciekawa, ale za poradę możesz zapłacić. Nie każdy chce pomagać za darmo, więc licz się z tym. Wiesz co, ja nie będę tutaj ci się opowiadać kto to załatwia, ale odeślę cię do firmy kurierskiej. Z tego co wiem to taka usługa jest już bardzo popularna i co z więcej tego rodzaju firm ją ma w swoim portfolio. Koszta będą na pewno zróżnicowane pod względem wagi, ale to jest tylko moje przypuszczenie.



elabarbara
Zaawansowany użytkownik
Posty: 990
Rejestracja: 05 mar 2018, 16:12

Re: Sprowadzenie motocykla zza granicy

Post autor: elabarbara » 26 cze 2019, 18:40

Ja tam się na tym też za bardzo nie znam, ale widziałam, że kurierzy z Speedpack https://www.speedpack.com.pl/ mają taką opcję w ofercie, więc to do nich radziłabym Ci napisać. Na stronie piszą, iż motocykle przewożą od kilku miesięcy i już nabrali w tym doświadczenia, więc moim zdaniem możesz im zaufać. A co do dokumentów to oni Ci wszystko indywidualnie przedstawią, a maszynę przywiozą pod drzwi.



Kwiatkowsky
Zaawansowany użytkownik
Posty: 1221
Rejestracja: 14 gru 2018, 14:19

Re: Sprowadzenie motocykla zza granicy

Post autor: Kwiatkowsky » 09 sie 2019, 15:31

Jeśli chcesz bezpiecznie mieć dostarczone towary na czas to skorzystaj z oferty spedycji https://symlog.eu/ Firma jest specjalistą w swoim fachu i oferuje zarówno transport morski jak i lądowy więc bez problemu wywiąże się z takiego zlecenia. Sprawdź ich a nie będziesz więcej szukał nikogo innego.



travis67
Posty: 4
Rejestracja: 19 wrz 2019, 22:38

Re: Sprowadzenie motocykla zza granicy

Post autor: travis67 » 19 wrz 2019, 22:43

Ile może kosztować import ze Stanów Zjednoczonych ?



Tomekabc
Zaawansowany użytkownik
Posty: 149
Rejestracja: 04 gru 2018, 10:06

Re: Sprowadzenie motocykla zza granicy

Post autor: Tomekabc » 08 lis 2019, 23:32

Devil93 pisze:
14 cze 2019, 14:40
Witaj. Nie jestem specjalistką w temacie, który Cię interesuje, ale coś niecoś wiem i chętnie Ci o tym napisze. Otóż czytałam gdzieś, że samo ściągnięcie motocykla z tych krajów jest zdecydowanie łatwiejsze, niż w przypadku samochodu. Może również przez to, że nie trzeba kierownic przerabiać, nie wiem. Będzie konieczne tłumaczenie dokumentów, umowy.. I kurier. Możesz zapytać w ubezpieczalniach, więcej powiedzą.
Takie specjalistyczne tłumaczenia to nie jest prosta sprawa. Włanie trafiłam na ciekawy artykuł jeśli chodzi o branżę translatorską i jej złożoną problematykę https://naszemiasto.pl/tlumaczenia-chem ... 10-4501906 Warto się zaznajomić z tym tekstem



arietka
Zaawansowany użytkownik
Posty: 214
Rejestracja: 30 lis 2018, 10:04

Re: Sprowadzenie motocykla zza granicy

Post autor: arietka » 20 lut 2020, 07:47

Tu chyba najlepszą opcją będzie wsiąść na niego i po prostu jechać, jednak nie wiem czy to zawsze jest możliwe:D Może i kurierzy sobie z tym poradzą? Warto sprawdzić. Mnie interesowała ostatnio paczka gabarytowa niestandardowa, to na stronie https://www.brokerkurier.pl/transport-duzych-gabarytow znalazłam pomoc, może poszukajcie u brokerów.



izzka20
Zaawansowany użytkownik
Posty: 55
Rejestracja: 24 kwie 2017, 14:24

Re: Sprowadzenie motocykla zza granicy

Post autor: izzka20 » 12 wrz 2020, 21:28

jak coś to ja polecam biuro tłumaczeń www.dogadamycie.pl To swietny tłumacz dokumentów pdf online i nie tylko. Ofertę handlową mają bardzo atrakcyjną i cenowo i jakościowo, także jak najbardziej polecam.



malika
Zaawansowany użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: 17 lis 2020, 23:51

Re: Sprowadzenie motocykla zza granicy

Post autor: malika » 26 lis 2021, 20:56

Myślę, że jak już będziecie mieli swój ukochany motocykl, to na spokojnie warto sobie zerknąć tutaj . Znajdziecie tam bowiem wiele ciekawych i przede wszystkim praktycznych informacji. Dowiecie się tam jaki komplet do turystyki motocyklowej będzie dla was idealnym rozwiązaniem.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje ogólne”