Budowa domu i odpowiednie okna

spongebobb
Zaawansowany użytkownik
Posty: 74
Rejestracja: 26 lut 2020, 10:09

Re: Budowa domu i odpowiednie okna

Post autor: spongebobb » 22 cze 2020, 11:36

my zakupiliśmy ostatnio konkretne i solidne z krakowa okna dachowe bardzo fajna sprawa, okna sa solidne i konkretne i naprawdę wysokiej jakości.



zbigniew222121
Zaawansowany użytkownik
Posty: 153
Rejestracja: 17 lip 2019, 09:58

Re: Budowa domu i odpowiednie okna

Post autor: zbigniew222121 » 22 cze 2020, 18:22

Planujesz remont domu? Albo zastanawiasz się jak zamontować ogrzewanie w twoim domu? ogrzewanie podłogowe gdańsk ja skorzystałam z ich usług. Zamontowali ogrzewanie podłogowe w moim domu, jest świetne! Bardzo jestem zadowolona, bo doradzili mi jakie materiały kupić a w dodatku uwinęli się z pracą bardzo sprawnie.



monomes1
Zaawansowany użytkownik
Posty: 134
Rejestracja: 12 paź 2017, 13:08

Re: Budowa domu i odpowiednie okna

Post autor: monomes1 » 27 cze 2020, 08:37

Jeśli okna mają być odpowiednie do domu, to na pewno chodzi też o ich parametry izolacji cieplnej. Polecam zajrzeć tutaj https://vidok.com/linia-gold-energy/ . Te okna na pewno sprawią, że nie będziesz mieć tak wysokich rachunków za ogrzewanie, a do tego wyglądają także bardzo elegancko i nie są drogie



eminoral77
Zaawansowany użytkownik
Posty: 255
Rejestracja: 13 paź 2017, 11:08

Re: Budowa domu i odpowiednie okna

Post autor: eminoral77 » 28 cze 2020, 10:33

Wymieniałem okna w moim domu, ponieważ były juz stare i nie były odpowiednio szczelne . Następnie skorzystałem z oferty haczyki do rolet i zakupiłem odpowiednei rolety do nich. Jestem bardzo zadowolony.



Awatar użytkownika
abdiel.runolfsdottir
Posty: 4
Rejestracja: 01 lip 2020, 13:51

Re: Budowa domu i odpowiednie okna

Post autor: abdiel.runolfsdottir » 01 lip 2020, 13:54

Jestem w trakcie budowania szkieletu domu. Zastanawiam się nad ceną płyt osb, które znalazłam w sieci na https://materialybudowlane.cieszyn.pl/sucha-zabudowa/. Przy pracach dachowych płyty OSB pełnią rolę sztywnego poszycia pod pokrycie dachowe. Takie poszycie jest potrzebne w przypadku pokryć dachowych wykonywanych z blachy lub bitumów. Poszycie nie powinno być cienkie, jak w przypadku ścian.



Edyt@1988
Posty: 3
Rejestracja: 05 lip 2020, 13:29

Re: Budowa domu i odpowiednie okna

Post autor: Edyt@1988 » 05 lip 2020, 14:00

Dobór dobrych okien to podstawa. Później uniknie się niepotrzebnych kosztów i będzie znacznie oszczędniej




jager89
Zaawansowany użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 12 lut 2020, 11:07

Re: Budowa domu i odpowiednie okna

Post autor: jager89 » 13 lip 2020, 10:38

przy budowie domu warto szukać alternatyw jeśli chodzi o wykorzystanie materiału i urządzeń, bo trzeba jednak pamiętać, że taki wybudowany dom trzeba potem urządzić i wykończyć, a na to też potrzebne są środki. my poradziliśmy sobie tak, że korzystaliśmy między innymi z wynajmu szalunków stropowych, a także z używanych stempli budowlanych czy podpór stropowych. myślę, że jest to całkiem sensowne rozwiązanie również w przypadku remontow



KontiPa
Zaawansowany użytkownik
Posty: 72
Rejestracja: 30 lip 2018, 15:18

Re: Budowa domu i odpowiednie okna

Post autor: KontiPa » 21 lip 2020, 15:07

Edyt@1988 pisze:
05 lip 2020, 14:00
Dobór dobrych okien to podstawa. Później uniknie się niepotrzebnych kosztów i będzie znacznie oszczędniej
Dokładnie. Należy patrzeć na parametry okien. Nam polecono w Sampre okna Oknoplastu i to z linii passive. Mają niesamowite parametry jeżeli chodzi o Ug i Uw. Braliśmy z pakietem trzyszybowym.



shasho
Zaawansowany użytkownik
Posty: 356
Rejestracja: 22 maja 2019, 12:19
Otrzymał podziekowań: 1 raz

Re: Budowa domu i odpowiednie okna

Post autor: shasho » 21 lip 2020, 15:26

Oprócz okien, które mają ogromne znaczenie nie zapomnij o wentylacji. Takie rozwiązanie zadba o jakość i cyrkulację powietrza, w każdym pokoju, kuchni, łazience czy salonie. My dwa miesiące temu zdecydowaliśmy się na czyszczenie wentylacji. Mieliśmy małe obawy, ze względu na pandemię, ale poszperaliśmy w internecie i tak trafiliśmy na ten artykuł: http://przyjaznybiling.pl/czyszczenie-w ... onawirusa/ . Zdecydowaliśmy się i już jesteśmy po. Wentylacje trzeba regularnie czyścić, wówczas może ona nam służyć latami.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde park”