Ogrzewanie domu

sevebrzo
Zaawansowany użytkownik
Posty: 95
Rejestracja: 21 lip 2020, 14:45

Re: Ogrzewanie domu

Post autor: sevebrzo » 03 sie 2020, 10:09

standup pisze:
22 lip 2020, 16:27
KontiPa pisze:
21 lip 2020, 14:51
Ja postawiłem na niby najdroższe ogrzewanie - prąd. I powiem wam, że nie jest tak źle jak wielu mówi. Za dom troche powyżej 100m2 płacę za sezon grzewczy około 2500 zł za ogrzewanie panelami Eco Partner. To panele na podczerwień. Czy to drogo? Raczej nie. Czy wygodne? Niesamowicie. Automatyka włącza i steruje całym ogrzewaniem, każde pomieszczenie osobno, niezależnie sterowane. Po odpowiednim ustawieniu grzejemy tylko tam i tylko wtedy gdy jest potrzeba.
Jeśli chodzi o ogrzewanie na prąd, to ja mam informacje, że właśnie nie musi to wychodzić tak drogo. A wiecie, że często funkcję ogrzewania mają też takie klimatyzatory https://www.thermotronic.pl/klimatyzacja-przemyslowa
Ogrzewanie elektryczne robi się coraz bardziej konkurencyjne. Pamiętajmy też o tym, że mają jedna z najwyższych sprawności na rynku. Poczytałem sobie o tych panelach Eco Partner i cekawą technologię mają. Większość takich paneli to folia. A tutaj trafiłem na informację o zastosowaniu grafitu. To, moim zdaniem, bardziej wydajne i trwalsze rozwiązanie.



lesch.lucie
Posty: 4
Rejestracja: 03 sie 2020, 13:46

Re: Ogrzewanie domu

Post autor: lesch.lucie » 03 sie 2020, 13:52

Przy wyborze ogrzewania warto też przeliczyć, jakie wysokie będą rachunki.



zbigniew222121
Zaawansowany użytkownik
Posty: 153
Rejestracja: 17 lip 2019, 09:58

Re: Ogrzewanie domu

Post autor: zbigniew222121 » 12 sie 2020, 19:34

Ogrzewanie w domu to jest bardzo poważny temat. Ciesze się że natrafiłam na sklep szafki natynkowe do rozdzielaczy dzięki temu otrzymałam nie dość że liczne wskazówki na temat odpowiednich części to jeszcze realizacja zamówienia byla bardzo sprawna. Myślę że mogę polecić z czystym sumieniem.



Awatar użytkownika
leonbalistreri
Posty: 6
Rejestracja: 13 sie 2020, 09:02

Re: Ogrzewanie domu

Post autor: leonbalistreri » 13 sie 2020, 09:08

Ogrzewanie domu w zakresie zimy jest bardzo ważne, ale co należy zrobić, aby płacić mniej?



Kwiatkowsky
Zaawansowany użytkownik
Posty: 1221
Rejestracja: 14 gru 2018, 14:19

Re: Ogrzewanie domu

Post autor: Kwiatkowsky » 21 sie 2020, 14:54

Myślę że najlepiej będzie jak skontaktujesz się z firmą https://lpgdirect.pl/ która zajmuje się dostawami gazu LPG oraz projektowaniem i montażem instalacji. Dzięki nim na pewno będzie ekologicznie oraz tanio a ty zyskasz idealne źródło ciepła.



Awatar użytkownika
skeeling
Posty: 6
Rejestracja: 21 sie 2020, 15:38

Re: Ogrzewanie domu

Post autor: skeeling » 21 sie 2020, 15:43

Warto zastanowić się nad takim ogrzewaniem, które będzie funkcjonalne i stosunkowo tanie.



baciak
Zaawansowany użytkownik
Posty: 606
Rejestracja: 29 gru 2017, 12:26

Re: Ogrzewanie domu

Post autor: baciak » 22 sie 2020, 10:37

Pellet to coraz popularniejsze "paliwo" dla ogrzewania domu. Pelletem i jego produkcją zajmuje się konrketna i doświadczona firma http://maximer.pl Produkt sprzedawany jest osobom indywidualnym oraz firmom. Pellet powstaje z odpadów drzewnych, tylko z najwyższej jakości drewna.



RunningMan
Zaawansowany użytkownik
Posty: 1070
Rejestracja: 14 gru 2018, 15:37

Re: Ogrzewanie domu

Post autor: RunningMan » 25 sie 2020, 10:38

Ogrzewać można w różny sposób na przykład poprzez klimatyzację która nie tylko służy do chłodzenia. Zapoznaj się z ofertą firmy https://clima.com.pl/ która jest przedstawicielem marki Toshiba. Dobiorą ci odpowiedni klimatyzator oraz zapewnią serwis a wszystko w atrakcyjnej cenie.



zygkam
Posty: 2
Rejestracja: 25 sie 2020, 19:45

Re: Ogrzewanie domu

Post autor: zygkam » 25 sie 2020, 20:08

skeeling pisze:
21 sie 2020, 15:43
Warto zastanowić się nad takim ogrzewaniem, które będzie funkcjonalne i stosunkowo tanie.
Fajnie wypadają panele Eco Partner. To system działający na podczerwień. Elektryczny, co nie znaczy że koszty użytkowania są jakieś wysokie. Zasada działania jest taka, że to działa bardzo ekonomicznie i jest proste w obsłudze. Dom ok. 100m2 to koszt na sezon zimowy w granicach 2000. Drogo, nie drogo. Pamiętajmy że mamy oszczędności kilkunastu tysięcy już na etapie budowy.



elabarbara
Zaawansowany użytkownik
Posty: 990
Rejestracja: 05 mar 2018, 16:12

Re: Ogrzewanie domu

Post autor: elabarbara » 27 sie 2020, 11:15

Temat jest mi znany. Niestety, u nas ciągle coś idzie i to teraz uszczelnianie kominów musimy zrobić, bo jak zmieniliśmy piec, przyszedł cug, to okazało się ,że coś nam po prostu nie działa. Ja wam mówię, dom to skarbonka, ale przynajmniej jest gdzie mieszkać i jednak co masz swoje, to masz swoje.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde park”