Zdrowie sportowca

mania456
Zaawansowany użytkownik
Posty: 689
Rejestracja: 08 lis 2021, 16:18

Re: Zdrowie sportowca

Post autor: mania456 » 04 lut 2022, 00:04

Pamiętajmy o tym, że o zdrowie przede wszystkim powinien dbać każdy. Ja niestety z różnymi problemami zdrowotnymi się zmagam, ale nie są to duże problemy. Jednak na ten moment pojawił się nowy problem, jakim są choroby zatok przynosowych . Dokładnie wszystko muszę przebadać, ale na razie chciałabym zastosować jakiś lek, który do czasu wyleczenia uśmierzy trochę mój problem z bólem i katarem.



Halsey
Zaawansowany użytkownik
Posty: 558
Rejestracja: 30 cze 2018, 14:39

Re: Zdrowie sportowca

Post autor: Halsey » 06 lut 2022, 18:42

Jakże często słyszę, że ludzie chrapią, ale nie słyszę, aby ktoś to w ogóle diagnozował. Nie rozumiem, bo przecież są badania w bezdechu i chrapaniu, badanie nazywa się polisomnografia snu https://czasnaspanie.pl/polisomnografia-snu/ Dzięki temu badaniu można postawić poprawną diagnozę i rozpocząć leczenie, to bardzo ważne.



biznesowy12
Zaawansowany użytkownik
Posty: 938
Rejestracja: 03 gru 2020, 23:32
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziekowań: 1 raz

Re: Zdrowie sportowca

Post autor: biznesowy12 » 25 lut 2022, 18:16

Każdy sportowiec powinien mieć jakieś sposoby na bolące stawy. Wiadomo, że po treningach mięśnie mogą być nadwyrężone, mogą pojawić się zakwasy i kontuzje. Ja przykładowo radzę sobie z pomocą terapii ciepłem, która jest moim zdaniem najlepszą opcją.



biznesowy12
Zaawansowany użytkownik
Posty: 938
Rejestracja: 03 gru 2020, 23:32
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziekowań: 1 raz

Re: Zdrowie sportowca

Post autor: biznesowy12 » 26 lut 2022, 14:49

Swego czasu dużo uprawiałem sportu, ale przez alkohol to się zmieniło. Nałóg doprowadził mnie do bardzo złego stanu, ale na szczęście, gdy dosięgałem już krytycznego momentu trafiłem na prywatne odtrucie alkoholowe. To był dla mnie i mojej rodziny wystarczający sygnał, żeby wreszcie zająć się problemem.



mania456
Zaawansowany użytkownik
Posty: 689
Rejestracja: 08 lis 2021, 16:18

Re: Zdrowie sportowca

Post autor: mania456 » 03 mar 2022, 13:05

Sportowiec też powinien być zaopatrzony w odpowiednie akcesoria oraz odzież i obuwie. A gdzie to wszystko kupić? Myślę, że decathlon sklepy to będzie dobry wybór, bo znajdziecie tam wiele rzeczy w jednym miejscu. Zarówno jeśli chodzi o sporty, jak i np. o jakieś wspinaczki górskie i wyprawy.



shasho
Zaawansowany użytkownik
Posty: 356
Rejestracja: 22 maja 2019, 12:19
Otrzymał podziekowań: 1 raz

Re: Zdrowie sportowca

Post autor: shasho » 09 mar 2022, 10:35

Jako sportowiec powinieneś szczególnie dbać o zdrowie, gdyż Twój organizm nieustannie jest narażany na wysiłek. Myślałeś o polisie na życie? Poczytaj koniecznie na https://grudziadz365.pl/pl/644_material ... zycie.html o tym. Moim zdaniem to bardzo ważne, aby wykupić sobie odpowiednią polisę i być ubezpieczonym na różne okoliczności.



nocnykrolisalive
Zaawansowany użytkownik
Posty: 1081
Rejestracja: 05 maja 2019, 11:50

Re: Zdrowie sportowca

Post autor: nocnykrolisalive » 09 wrz 2022, 13:47

Wiadomo że każdy sportowiec jest narażony na wiele różnorodnych kontuzji. Ja uwielbiam biegać i ostatnio zrobiłam sobie coś ze swoją kostką i pilnie muszę wybrać się do dobrego ortopedy, żeby sprawdzić czy wszystko jest na swoim miejscu. Kolega doradził mi, żebym w wolnej chwili wybrała się do CM GAMMA w Warszawie. Nie ukrywam że słyszałam o nich wiele pozytywnych opinii, więc chyba zdecyduje się na leczenie w tym miejscu



matrona
Zaawansowany użytkownik
Posty: 174
Rejestracja: 12 lut 2021, 12:37

Re: Zdrowie sportowca

Post autor: matrona » 13 wrz 2022, 15:57

Warto także regularnie uprawiać sport. Co powiecie na przykład na jogę? Różne akcesoria do jogi można zakupić w internecie. Polecam rzucić okiem chociażby na praktyczne legginsy do jogi: http://jogastyl.pl/legginsy-do-jogi .



goodna
Zaawansowany użytkownik
Posty: 269
Rejestracja: 21 lut 2019, 14:08

Re: Zdrowie sportowca

Post autor: goodna » 26 wrz 2022, 18:22

Sportowiec ma to do siebie, że tak naprawdę musi dbać o swoje zdrowie co najmniej podwójnie, ale wiem, że są też momenty, gdy zachoruje. A to jednak jest dla niego odpowiednie i myślę, że dobrze będzie dowiedzieć się na przykład tutaj https://conakatar.pl/kompendium-wiedzy/ ... ezyt-nosa/ przyczyny ciągłego kataru jakie są i co z tym zrobić.



Julpoter42
Posty: 4
Rejestracja: 26 wrz 2022, 17:13

Re: Zdrowie sportowca

Post autor: Julpoter42 » 26 wrz 2022, 19:38

Co na ten temat uważacie?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde park”