Zdrowie sportowca

Awatar użytkownika
misiek48
Posty: 4
Rejestracja: 25 lip 2019, 16:43

Re: Zdrowie sportowca

Post autor: misiek48 » 25 lip 2019, 16:50

Biała herbata zamiast kawy jest lepsza dla sportowca, który jest amatorem? Znalazłem stronę https://basniewlasnie.pl/co-zamiast-kaw ... a-herbate/, na której jest dużo o tym, ale nie wiem, czy faktycznie należy się z nimi zgadzać? Jak ktoś ma doświadczenie w temacie, co jest lepsze dla sportowca, to proszę o podzielenie się wiedzą. Dzięki wszystkim.



Awatar użytkownika
misiek48
Posty: 4
Rejestracja: 25 lip 2019, 16:43

Re: Zdrowie sportowca

Post autor: misiek48 » 25 lip 2019, 16:52

Jak amator powinien rozpocząć przygodę ze sportem?



mczay
Zaawansowany użytkownik
Posty: 736
Rejestracja: 27 kwie 2018, 16:24

Re: Zdrowie sportowca

Post autor: mczay » 25 lip 2019, 19:34

Ze mnie to akurat sportowiec amator, ale postanowiłem trochę o formę zadbać i na siłkę się zapisałem. Świetna sprawa, ale nie pomyślałem, że od ciężarów to aż tak dłonie mogą się niszczyć. Przez pęcherze, to potem przerwy musiałem robić kilkudniowe bo inaczej się nie dało. Zapytałem chłopaków jak oni sobie radzą i już teraz to wiem. Jest specjalny krem dedykowany sportowcom, Afterworkout się nazywa. Można go na https://awcream.com/ kupić. Jak taki dobry, to wziąłem tę większą pojemność, lepiej się opłaca. Co do działania to w szoku byłem, że tak szybko przynosi ulgę i regeneruje skórę.



nocnykrolisalive
Zaawansowany użytkownik
Posty: 1081
Rejestracja: 05 maja 2019, 11:50

Re: Zdrowie sportowca

Post autor: nocnykrolisalive » 27 lip 2019, 11:54

My sportowcy, powinniśmy bardziej uważać na zagrożenia, które mogą pojawić się podczas biegania po lesie czy trawie. Mam na myśli kleszcze. Dużo się o nich mówi, ale mało o tym, jak je zwalczać. Ostatnio podczas przeglądania sieci, trafiłam na ciekawą stronę : https://futuramedica.pl/dr-optimus-biorezonance/ na której m.in. można zaopatrzyć się w takie urządzenie, które wyleczy nas z boreliozy. Według mnie, to ciekawa sprawa.



ZygMuniek
Posty: 1
Rejestracja: 28 lip 2019, 08:25

Re: Zdrowie sportowca

Post autor: ZygMuniek » 28 lip 2019, 08:27

Ja uważam, że sportowcy powinni się regularnie badać. Przecież całe ciało oraz organizm pracują cały czas na najwyższych obrotach, więc na pewno zachodzą w nim jakieś zmiany i to niekoniecznie te dobre.



baciak
Zaawansowany użytkownik
Posty: 606
Rejestracja: 29 gru 2017, 12:26

Re: Zdrowie sportowca

Post autor: baciak » 28 lip 2019, 14:30

Przede wszystkim regularne badania, nawet jak ćwiczymy i prowadzimy zdrowy tryb życia są wazne. Ja regularnie się badam w laboratorium diagnostyce, bo nigdy nie wiadomo, wyniki badam mam online, wiec nie musze drugi raz w tym samym dniu iść do placówki :)



weronisia
Posty: 17
Rejestracja: 30 cze 2019, 11:22

Re: Zdrowie sportowca

Post autor: weronisia » 09 sie 2019, 10:50

Sportowiec wiadomo musi dbać o swoje zdrowie, ale każdy zwykły człowiek nawet taki który nie ma nic doczynienia ze sportem także. Z doświadczenia wiem, że lepiej jest się leczyć prywatnie, bo lepsza opieka, lepszy sprzęt no i terminy znacznie krótsze. Ja tak mam właśnie w medicover, mam pakiet u nich i jeśli chcecie mieć dostęp do opieki non stop to warto wydać trochę grosza



kocil
Posty: 1
Rejestracja: 09 sie 2019, 11:37

Re: Zdrowie sportowca

Post autor: kocil » 09 sie 2019, 11:47

faktycznie, warto jest w przypadku uprawiania sportu stawiać na zdrowie



goodna
Zaawansowany użytkownik
Posty: 269
Rejestracja: 21 lut 2019, 14:08

Re: Zdrowie sportowca

Post autor: goodna » 10 sie 2019, 09:53

Sportowiec musi troszkę inaczej dbać o zdrowie. Jeśli naprawdę dużo się wysila, to może mu brakować białka oraz aminokwasów, dlatego często je suplementuje. Co do jedzenia, to również ma specjalną dietę i jeśli się odchudza, to rzadko stosuje takie suplementy https://slim-express.pl/neofossen-opini ... ilogramow/ .Prędzej jemy je my, niećwiczący.



Matt
Zaawansowany użytkownik
Posty: 433
Rejestracja: 16 sie 2017, 09:19

Re: Zdrowie sportowca

Post autor: Matt » 13 sie 2019, 13:12

W kwestii suplementów na pewno warto wziąć pod uwagę również różnego rodzaju odżywki białkowe, które jak dla mnie są po prostu podstawą. Dzięki nim łatwiej jest mi zadbać o zapotrzebowanie na białko, co przy treningu siłowym jest szczególnie istotne.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde park”