Co nam daje bieganie

ODPOWIEDZ
klaudynka
Zaawansowany użytkownik
Posty: 198
Rejestracja: 08 paź 2015, 11:39
Otrzymał podziekowań: 1 raz

Co nam daje bieganie

Post autor: klaudynka » 24 paź 2015, 12:43

Każdy kto w miarę regularnie biega, na pewno potwierdzi, że po treningu czuje się o wiele lepiej niż przed nim. Mimo, że czujemy fizyczne zmęczenie, nasza psychika jest w znacznie lepszej kondycji, można powiedzieć, że w trakcie treningu "resetujemy" się. Ale czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jakie zmiany zachodzą wewnątrz naszego organizmu i jakie zbawienne działanie ma regularne bieganie dla naszego zdrowia. Czy wiecie, że dzięki bieganiu możemy zapobiegać rozwojowi wielu chorób uznawanych w dzisiejszych czasach za choroby cywilizacyjne, albo przynajmniej zdecydowanie obniżyć dawki przyjmowanych leków?

http://treningbiegacza.pl/zdrowy-jak-bi ... -bieganiem

Czy ktoś z Was zauważył zmiany w wynikach badań? Podzielcie się swoją opinią na ten temat



andrzej61
Posty: 10
Rejestracja: 24 paź 2015, 13:34

Re: Co nam daje bieganie

Post autor: andrzej61 » 24 paź 2015, 14:53

Kiedy twoje myśli rozbiegają się na różne strony, starasz się je jakoś dogonić. Złapać w jedną całość i poukładać, wytyczyć im odpowiedni tor, ułożyć prawidłową ścieżkę. Bieganie porządkuje myśli. Potrafi przewartościować nasze życie. Koloruje je nowymi barwami i sprawia, że inaczej patrzymy na świat. To, co wydawało nam się kiedyś problemem, teraz jest błahostką. To, co kiedyś wydawało się ważne, przestaje mieć znaczenie. Eliminujemy sytuacje, które nas ograniczają, hamują czy zwyczajnie męczą. Zmieniają się perspektywy i cele. Zmieniamy się my i całe nasze życie.



Awatar użytkownika
damien.keebler
Posty: 1
Rejestracja: 16 sie 2020, 13:21

Re: Co nam daje bieganie

Post autor: damien.keebler » 16 sie 2020, 13:35

Chciałem zacząć biegać, ale przed tym wybrałem się do lekarza. Okazało się, że mam niedomykalność zastawki mitralnej i nie dość, że wysiłek nie wchodzi w grę, to potrzebuję nowej zastawki mechanicznej.



axelbach
Posty: 3
Rejestracja: 26 sie 2020, 22:26

Re: Co nam daje bieganie

Post autor: axelbach » 26 sie 2020, 22:29

To jest dobre dla zdrowia



ODPOWIEDZ

Wróć do „Bieganie”