Kickboxing sportem olimpijskim

ODPOWIEDZ
karateka
Zaawansowany użytkownik
Posty: 174
Rejestracja: 29 wrz 2016, 12:50

Kickboxing sportem olimpijskim

Post autor: karateka » 01 gru 2018, 16:48

Dziś w Tokio zapadła decyzja, na mocy której organizacja WAKO Kickboxing (World Association of Kickboxing Organizations) została przyjęta w poczet członków MKOL. Tym samym kickboxing zostaje oficjalnie uznany przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski, co rozpoczyna proces włączenia tej dyscypliny do programu igrzysk olimpijskich.
Kickboxing powstał z połączenia dalekowschodnich sztuk walki oraz boksu, z których wybrano najbardziej skuteczne elementy (ciosy bokserskie + kopnięcia). Dyscyplina charakteryzuje się niezwykle dynamiczną walką, do której zawodnicy muszą być doskonale przygotowani w każdym aspekcie – siły, wytrzymałości, szybkości oraz taktyki. Dzięki temu pojedynki są bardzo widowiskowe, dynamiczne i przejrzyste nawet dla widzów oglądających je po raz pierwszy.
#Kickboxing trafił do Polski w latach 80. XX wieku. Nową dyscyplinę promował trener wielu późniejszych mistrzów Andrzej Palacz. W 1985 roku odbyły się pierwsze krajowe mistrzostwa, w których zwyciężył Piotr Siegoczyński – obecny prezes Polskiego Związku Kickboxingu. Tego samego roku na zawodach w Budapeszcie jako pierwszy Polak zdobył złoty medal mistrzostw świata, a dziennikarze i kibice w kraju usłyszeli o nowym sporcie walki. Lata 90. to okres bardzo dynamicznego rozwoju dyscypliny, podczas którego reprezentanci Polski wielokrotnie stawali na najwyższym stopniu podium podczas mistrzostw Europy i świata. Kickboxing w Polsce wychował wielu wspaniałych zawodników, którzy odnosili sukcesy nie tylko w kraju, ale również na arenie międzynarodowej. Wśród nich znaleźli się między innymi: Piotr Siegoczyński, Józef Warchoł, Bogdan Sawicki, Robert Złotkowski, Agnieszka Rylik, Iwona Guzowska, Przemek Saleta czy ikona sportów walki, dziewięciokrotny mistrz świata - legendarny Marek Piotrowski.
Wspaniałe kickbokserskie tradycje są w Polsce kontynuowane do dziś. Reprezentanci naszego kraju z każdej imprezy międzynarodowej wracają z medalami, a zawodnicy odnoszący amatorskie sukcesy równoległe występują na ringach zawodowych. Największą organizacją promującą zawodowy sport jest DSF Kickboxing Challenge, federacja od niedawna związana z TVP Sport.
Organizacja DSF Kickboxing Challenge powstała w 2014 roku z inicjatywy polskiego biznesmena Sławomira Duby, który został namówiony do wsparcia kickboxingu przez Piotra Siegoczyńskiego – pierwszego polskiego mistrza świata amatorów oraz obecnego prezesa Polski Związek Kickboxingu. Na początku Duba sponsorował i wspomagał kickbokserów z klubu X Fight Piaseczno. Z czasem pomysł ożywienia polskiego kickboxingu ewoluował i zachęcony dobrym odbiorem Duba postanowił stworzyć od podstaw organizację pomagającą odkrywać nad Wisłą nowe talenty mające szanse dorównać legendom polskiego sportu, które odnosiły wielkie sukcesy na europejskich i światowych ringach w latach 80. i 90. XX wieku. Pierwsza gala DSF Kickboxing Challenge odbyła się 27 września 2014 roku w Ząbkach. Od 2018 roku Partnerem Medialnym federacji jest TVP Sport. Najbliższa impreza (DSF 18: Romankevich vs Sarara) odbędzie się w sobotę 8 grudnia. Transmisja na żywo od godziny 19:50.

https://web.facebook.com/notes/dsf-kick ... 365194396/Czubara
Posty: 2
Rejestracja: 05 mar 2019, 11:18

Re: Kickboxing sportem olimpijskim

Post autor: Czubara » 05 mar 2019, 11:20

Super informacja :) Sam trenuję od paru lat :)ODPOWIEDZ

Wróć do „Kickboxing”