Suplementacja niedozwolona czyli sterydy anaboliczne.

ODPOWIEDZ
Muscle fanatyk
Zaawansowany użytkownik
Posty: 68
Rejestracja: 13 paź 2015, 12:53
Otrzymał podziekowań: 1 raz

Suplementacja niedozwolona czyli sterydy anaboliczne.

Post autor: Muscle fanatyk » 26 paź 2015, 17:56

W środowisku pseudo kulturystów najczęściej spotykanymi sterydami są:
-Metanabol tzw. Mietek lub Meta
-Testosteron tzw. Teść
-Omnadren tzw. Omka
-Deca-durabolin tzw. Deka
-Winstrol (Stanazol)tzw. Winko
i wiele wiele innych.
W internecie jest masę porad co brać i jak brać, żeby być superbohaterem. Osobiście jestem przeciwnikiem stosowania tych leków, bo to nie są suplementy dla sportowców tylko leki wypisywane przez lekarza na określoną chorobę.
Metanabol - lek poprawiający masę mięśniową lub dla ludzi z zanikiem mięśni, anemią.
Testosteron-męski hormon płciowy należący do androgenów. Jest produkowany przez komórki śródmiąższowe Leydiga w jądrach pod wpływem hormonu luteinizującego, a także w niewielkich ilościach przez korę nadnerczy, jajniki i łożysko. Przez lekarzy wypisywany dla ludzi z zanikiem tego hormonu lub niskim poziomem.
Omnadren-lek dla mężczyzn na niedobór androgenów, zanik narządów płciowych, impotencję, dla kobiet na nadmierne wydzielanie estrogenów.
Deka-durabolin-lek na niedobór białka w okresie rekonwalescencji, ciężkie stany przed- i pooperacyjne, po oparzeniach, złamaniach, radioterapii, w chorobach wyniszczających, niedożywieniu, w leczeniu odleżyn, w trakcie leczenia lekami jak cytostatyki lub kortykosteroidy. Osteoporoza u kobiet po menopauzie (przekwitaniu).
Winstrol-lek dla koni.



olcenia
Posty: 9
Rejestracja: 23 lut 2017, 18:14

Re: Suplementacja niedozwolona czyli sterydy anaboliczne.

Post autor: olcenia » 23 lut 2017, 18:19

Nie wyobrażam sobie przyjmowania takich rzeczy. Niestety przez to, że ludzie biorą takie świństwa, jest ogólnie negatywna opinia o odżywkach i suplementacji w ogóle, bo to się ludziom kojarzy tylko z jednym. A przecież odpowiednia suplementacja jest bardzo ważna przy bardzo intensywnym wysiłku fizycznym. Ja osobiście korzystam z suplementacji http://elitelabs.pl, sklep ten jest polecany przez wielu trenerów i sportowców, a odżywki w nim są sprawdzone, bezpieczne i na prawdę skuteczne.



Devil93
Zaawansowany użytkownik
Posty: 224
Rejestracja: 26 mar 2018, 11:38

Re: Suplementacja niedozwolona czyli sterydy anaboliczne.

Post autor: Devil93 » 19 paź 2018, 20:36

Nie potrafię pojąć, dlaczego ludzie stosują te niedozwolone sterydy. Przecież takich przepisów https://www.budujmase.pl/trening/trenin ... -mase.html na sukces, jeśli chodzi o treningi siłowe i obwodowe jest mnóstwo, a do tego możemy się wspierać bezpiecznymi odżywkami i nie tracić samego siebie. Przecież nie od dziś wiadomo, że sterydy zmieniają człowieka, jego osobowość, zachowanie, samopoczucie.



arek443
Posty: 1
Rejestracja: 19 lis 2018, 12:34

Re: Suplementacja niedozwolona czyli sterydy anaboliczne.

Post autor: arek443 » 19 lis 2018, 12:36

Bardzo dobrze że to przeczytałem bo teraz bardzo dużo wiem na ten temat. Jestem bardzo zadowolony.



My-sport
Posty: 10
Rejestracja: 03 gru 2018, 14:38

Re: Suplementacja niedozwolona czyli sterydy anaboliczne.

Post autor: My-sport » 19 gru 2018, 11:46

Jak ktoś nie jest zawodowcem to przyjmowanie sterydów i im podobnych jest kompletnie bez sensu. Szkoda zdrowia. moim zdaniem.








ODPOWIEDZ

Wróć do „Kulturystyka”