Sporty walki, a kalorie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wachter
Zaawansowany użytkownik
Posty: 701
Rejestracja: 27 wrz 2015, 10:22
Podziękował: 3 razy

Sporty walki, a kalorie

Post autor: wachter » 18 mar 2016, 15:42

Wpadł mi w ręce taki oto artykulik.
http://zdrowie.przegladsportowy.pl/spor ... 13305.html
Muszę przyznać, że nie wiem, jak obliczali spalane kalorie, ale moim zdaniem takie obliczenia nie mogą być w żaden sposób miarodajne.
Poza tym, że każdy trening jest inny, każdy instruktor prowadzi go inaczej i każdy ćwiczący inaczej trenuje, chciałbym też zauważyć, że porównanie np karate z kickboxing, gdzie liczby spalonych kalorii się wyraźnie różnią, razi brakiem rzetelności.
Jeśli chodzi o ćwiczenia fizyczne, to w karate i w kickboxing (myślę, że podobnie sprawa się ma z taekwondo) są takie same i tak samo się je wykonuje. Techniki walki również są identyczne, więc zupełnie nie rozumiem, dlaczego podczas godzinnego treningu karate spala się 700 kalorii, a podczas godzinnego treningu kickboxing tylko 514 (taekwondo - 547). Gdyby proporcje były odwrotne, to mógłbym przyjąć do wiadomości, że w karate większy nacisk kładzie się na ekonomikę wysiłku podczas ćwiczeń technicznych i podczas walki. Jestem w stanie też przyjąć do wiadomości, że część treningu karate zajmuje ceremonia, podczas której wysiłku fizycznego praktycznie nie ma. Ale kiedy czytam, że trening karate spala o 36% więcej kalorii, niż trening kickboxing, to mam nieodparte wrażenie, że kalorie liczone były zupełnie inaczej, a wyniki nie są w żaden sposób miarodajne.


Obrazek

Dźwiedź
Zaawansowany użytkownik
Posty: 607
Rejestracja: 07 paź 2015, 02:19
Podziękował: 1 raz

Re: Sporty walki, a kalorie

Post autor: Dźwiedź » 25 mar 2016, 04:52

To coś jak nieustannie toczone dyskusje o tym, która sztuka walki jest najskuteczniejsza.



Awatar użytkownika
Sportowiec
Zaawansowany użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 04 paź 2015, 20:25

Re: Sporty walki, a kalorie

Post autor: Sportowiec » 28 mar 2016, 06:21

Wiadomo że ta w której jest się zwycięzcą :)



Januszek1980
Posty: 8
Rejestracja: 21 lut 2017, 13:33

Re: Sporty walki, a kalorie

Post autor: Januszek1980 » 21 mar 2017, 12:38

w ten sposoób nie obliczysz rzeczywistego spalania kalorii :) http://www.anabolikatabletten.de



ODPOWIEDZ

Wróć do „Diety”