Mistrzostwa Świata i Europy Juniorów 2017

ODPOWIEDZ
Dźwiedź
Zaawansowany użytkownik
Posty: 606
Rejestracja: 07 paź 2015, 02:19
Podziękował: 1 raz

Mistrzostwa Świata i Europy Juniorów 2017

Post autor: Dźwiedź » 21 lut 2017, 11:31

Dobry lód, pogoda, świetna organizacja i łącznie ponad 70 zawodników oraz zawodniczek z 8 państw zagwarantowały sprawne rozegranie Mistrzostw Świata oraz Europy Juniorów. Polscy zawodnicy i zawodniczki wywalczyli łącznie 7 medali.

W klasie DN na starcie stanęły 32 bojery, a w Ice- Opti 41. Dobre warunki pierwszego dnia regat pozwoliły na przeprowadzenie pięciu wyścigów. W środę nadeszła wiosenna pogoda, a z nią brak wiatru. Dzisiaj w niezbyt silnych podmuchach sprawnie udało się rozegrać koleje dwa wyścigi Mistrzostw Świata. Organizatorzy, mając na uwadze zapowiadany na jutro deszcz, zaraz po zakończeniu rywalizacji MŚ, rozpoczęli wyścigi Mistrzostw Europy. Rozegranie trzech wystarczyło, żeby uznać zawody za przeprowadzone i już dziś rozdano wszystkie medale obydwu imprez w klasie DN. W ostatnim wyścigu Ice-Opti z powodu braku wiatru, przerwano rywalizację. W piątek rano organizatorzy planują rozegrać jeden lub dwa wyścigi, żeby rozdać medale najmłodszym.

Organizatorem regat jest Stowarzyszenie Flota Polska DN, a gospodarzem kameralny klub AZS WSG MOS ŻNIN, który regularnie przekazywał informacje oraz krótkie filmowe relacje na swojej stronie facebookowej.. Zadbał również o sprawne przeprowadzenie regat i przyjazną atmosferę. Trener brązowego medalisty w Ice-Opti Marcin Mickiewicz podkreśla, że warunki nie były łatwe. Przed samymi regatami było sporo wiatru, ale już od wtorku zdecydowanie go brakowało. Dzisiaj podmuchy nie przekraczały 5 m/s i niejednokrotnie było więcej biegania niż prawdziwego latania.

Męskie podium zdominowali zawodnicy z Estonii oraz Szwed. Nie zawiodły Polki, które zarówno w Mistrzostwach Świata jak i Europy stoczyły zaciętą walkę o złoto w klasyfikacji kobiecej.. W pierwszych regatach zwyciężyła Zuzanna Rybicka, a w drugich Sara Piasecka.
http://sailing.org.pl/article/zeglarstw ... i-w-zninie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bojery”