Polacy zdominowali podium ME

ODPOWIEDZ
bosman
Zaawansowany użytkownik
Posty: 161
Rejestracja: 25 lis 2015, 10:20

Polacy zdominowali podium ME

Post autor: bosman » 23 lip 2016, 13:00

POLACY ZDOMINOWALI PODIUM W WINDSURFINGOWYCH MISTRZOSTWACH EUROPY W SOPOCIE

Dzisiaj w Sopocie zakończyły się trwające od 17 lipca mistrzostwa Europy windsurfingowej klasy Techno293 Plus. Regaty rozgrywane były w ramach Pucharu Prezesa Grupy ERGO Hestia.

W różnych warunkach wiatrowych rozegrano 13 wyścigów, maraton i slalom. W regatach startowało 46 zawodników z trzynastu krajów, a Polskę reprezentowało 6 zawodników i 2 zawodniczki.

Na najwyższym podium w klasyfikacji mężczyzn stanął zawodnik SKŻ Ergo-Hestia Sopot Marcin Urbanowicz, który wygrał większość rozegranych wyścigów i z przewagą aż 33 punktów nad zawodnikiem z Hongkongu Leung Po Hei. Trzecie miejsce zajął Norweg Kristian K Wendelborg.

Marcin Urbanowicz mistrz Europy 2016 w klasie Techno293 Plus relacjonuje: „Regaty były super pod każdym względem. Warunki wiatrowe dopisał – w większości wyścigów wiatr był od morza – równy i stabilny. Komisja była bardzo sprawna, nie trzeba było długo czekać na wyścigi i wszystko przebiegało tak jak powinno. Nowym doświadczeniem dla wszystkich było połącznie krótkich wyścigów z wyścigiem długodystansowym i slalomem. Fajnie to wyszło. Gratuluję młodym zawodnikom, którzy pokazali się z bardzo dobrej strony i super żeglowali.”

W klasyfikacji kobiet złoto i srebro wywalczyły również zawodniczki Sopockiego Klubu Żeglarskiego Ergo-Hestia Sopot. Z ponad dwukrotną przewagą punktową na najwyższym podium stanęła Karolina Lipińska, a poniżej Weronika Marciniak. Trzecie miejsce zajęła zawodniczka z Hongkongu Mak Cheuk Wing. Weronika Marciniak zdobyła również złoty medal w klasyfikacji kobiet poniżej 19 roku życia.

Weronika Marciniak: „Nie znałam w ogóle zawodniczek, nigdy się z nimi nie ścigałam. W trakcie całych regat warunki były zróżnicowane - i flauta i mocniejszy wiatr. Dla mnie jest lepiej jak wieje. Głównie rywalizowałam z zawodniczką z Hongkongu Mak Cheuk Wing. Walka o miejsce na podium trwała do ostatniego wyścigu. Dzisiaj w pierwszym wyścigu słabo wiało i Mak Cheuk przypłynęła pierwsza, a ja dopiero na szóstym miejscu. Po tym wyścigu różnica punktowa między nami była minimalna. Tak więc dwa ostatnie wyścigi miały zaważyć czy srebro czy brąz. Więc cały czas pilnowałam mojej rywalki i skupiałam się tylko na niej i udało się – zwyciężyłam 5 punktami.”

Po dwóch dniach przerwy w Sopocie zacznie się kolejna mistrzowska impreza. W poniedziałek 25 lipca ruszają mistrzostwa Europy w klasie Techno293.
http://skz.sopot.pl/aktualnosci/polacy- ... -w-sopocie



bosman
Zaawansowany użytkownik
Posty: 161
Rejestracja: 25 lis 2015, 10:20

Re: Polacy zdominowali podium ME

Post autor: bosman » 23 lip 2016, 13:01

Wyniki (pierwsze trzy miejsca):

Mistrzostwa Europy Open Mężczyźni:
1. Marcin Urbanowicz (SKŻ Ergo-Hestia Sopot)
2. Leung Po Hei (Hongkong)
3. Kristian K Wendelborg (Norwegia)
Mistrzostwa Europy Open Kobiety:
1. Karolina Lipińska (SKŻ Ergo-Hestia Sopot)
2. Weronika Marciniak (SKŻ Ergo-Hestia Sopot)
3. Mak Cheuk Wing (Hongkong)
Mistrzostwa Europy Mężczyźni:
1. Marcin Urbanowicz (SKŻ Ergo-Hestia Sopot)
2. Kristian K Wendelborg (Norwegia)
3. Jakob Ruud (Norwegia)
Mistrzostwa Europy Kobiety:
1. Karolina Lipińska (SKŻ Ergo-Hestia Sopot)
2. Weronika Marciniak (SKŻ Ergo-Hestia Sopot)
3. Manon Benassem (Hiszpania)
Mistrzostwa Europy Open Mężczyźni U19 (poniżej 19 roku życia):
1. Leung Po Hei (Hongkong)
2. Kristian K Wendelborg (Norwegia)
3. Jakob Ruud (Norwegia)
Mistrzostwa Europy Open Kobiety U19 (poniżej 19 roku życia):
1. Weronika Marciniak (SKŻ Ergo-Hestia Sopot)
2. Mak Cheuk Wing (Hongkong)
3. Manon Benassem (Hiszpania)
Mistrzostwa Europy Mężczyźni U19 (poniżej 19 roku życia):
1. Kristian K Wendelborg (Norwegia
2. Jakob Ruud (Norwegia)
3. Richard Geiger (Węgry)
Mistrzostwa Europy Kobiety U19 (poniżej 19 roku życia):
1. Weronika Marciniak (SKŻ Ergo-Hestia Sopot)
2. Manon Benassem (Hiszpania)
3. Lucy Grayston (Wielka Brytania)











ODPOWIEDZ

Wróć do „Surfing, Windsurfing, Kitesurfing...”