Wojciech Makowski zdobył srebrny medal paraolimpijski

ODPOWIEDZ
Jowita86
Zaawansowany użytkownik
Posty: 371
Rejestracja: 25 lis 2015, 09:50

Wojciech Makowski zdobył srebrny medal paraolimpijski

Post autor: Jowita86 » 10 wrz 2016, 20:11

Na Igrzyskach Paraolimpijskich w Riode Janeiro Wojciech Makowski wywalczył srebrny medal. Warto poczytać jego wypowiedzi.
Wojciech Makowski, srebrny medalista w pływaniu na 100 m st. grzbietowym (kat.S11)

Czuję coś, czego jeszcze nigdy w życiu nie czułem. Czuje się nieziemsko na ziemi. Dopiero powoli do mnie nie dociera, że zdobyłem medal igrzysk paraolimpijskich. Na ostatnich metrach zmęczenie było tak ogromne, że miałem tylko jedną myśl: kiedy trener wreszcie puknie mnie w głowę na znak finiszu.
Między kwalifikacjami a finałem głównie spałem alb jadłem banany. Czyli trochę dieta Adama Małysza. No i robiłem wszystko, żeby zapomnieć, że w kwalifikacjach miałem najlepszy czas, bo wiedziałem, że to nic nie znaczy. Tyle samo warte co ósmy czas, który też dawał miejsce w finale. Nie mogłem dopuścić, żeby to mnie rozprężyło, uśpiło. Musiałem być skoncentrowany aż do ściany na ręku w finale. Kiedy dopłynąłem nawet nie wiedziałem który jestem, czekałem w nieskończoność aż trener mi powie.
Co mnie motywuje? Chęć zaskakiwania siebie i łamania schematów. Nie lubię stereotypów,a tym medalem złamałem ich wiele. Bo np. za sport wyczynowy wziąłem się bardzo późno – w wieku 21 lat. Wcześniej trochę pływałem, trochę siłowni, trochę biegania.Ale nawet nie marzyłem dokąd to łamanie schematów mnie zaprowadzi.Wierzę, że jeszcze mogę sporo się rozwinąć. Ten medal to nagroda za te wszystkie wyrzeczenia, poświęcenie moje i moich najbliższych.
http://paralympic.org.pl/news/wojciech- ... ie-czulem/



Zuzkuj
Posty: 10
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:11

Re: Wojciech Makowski zdobył srebrny medal paraolimpijski

Post autor: Zuzkuj » 30 lip 2019, 13:17

Jego wyczyn, tj. zdobycie owego srebnego medalu pokazuje, że tak naprawdę nie ma rzeczy niemożliwych, liczy się tylko ciężka praca i dążenie do celu











ODPOWIEDZ

Wróć do „Pływanie i nurkowanie”