Dobra wiatrówka to podstawa.

wojtekguzior98
Posty: 4
Rejestracja: 30 mar 2021, 10:49

Dobra wiatrówka to podstawa.

Post autor: wojtekguzior98 » 30 mar 2021, 11:05

Decydując się na zakup wiatrówki i nie mając kompletnie jakiejkolwiek wiedzy w tym temacie, nie warto zdawać się na ślepy los, wybierać po wpływem sprzedawcy, ceny czy też wyglądu konkretnego modelu. Dobrze dobrana wiatrówka powinna posiadać odpowiednie elementy. To również późniejsze dobieranie różnego osprzętu i dodatków. Wybór zatem nie jest sprawą oczywistą, jednak poznając krok po kroku najważniejsze informacje o tym sprzęcie nie powinno być problemów przy ostatecznych wyborach.

Pierwszy dylemat przed jakim stają kupujący wiatrówki to wybór pomiędzy pistoletem, a karabinkiem. Czym się różnią te dwa rodzaje wiatrówek, jakie mają zalety, które będą odpowiednie na początku?

Karabinki
Wiatrówki karabinki doskonale spisują się na długich dystansach, kiedy użytkownik będzie chciał strzelać do celów znajdujących się w dalszym oddaleniu (powyżej 15 metrów). Sprzęt ten pozwala na większą precyzję przy strzelaniu, ma ogromną moc. Trzeba jednakże odróżnić wiatrówki karabinki ze względu na ich „napęd”. Przygotowano wybór pomiędzy wiatrówkami sprężynowymi, na CO2, a także PCA oraz PCP. Co to za oznaczenia i jak wpływają na użytkowanie konkretnych wiatrówek?

Wiatrówka sprężynowa – aby oddać strzał koniecznym jest naciąganie sprężyny. Można to zrobić za pomocą łamania lufy, dźwigni pod lufą lub na boku.
Wiatrówka PCA – skrót od angielskiego Pre Charged Air. Śrut zostaje wystrzelony za pomocą powietrza, które sprężamy umiejscowioną pod lufą specjalną pompką . Ten system ma liczne zalety, nie wymaga inwestowania w naboje, strzelając broń nie powoduje „odrzucenia”.
Wiatrówka PCP – od angielskiego Pre Charged Pneumatic. Mocne wiatrówki z takim systemem strzelania wyposażone zostały w zbiornik ze sprężonym powietrzem co gwarantuje możliwość oddania dużej ilości strzałów bez konieczności przeładowania. Ten sprzęt jest również niezwykle skuteczny, gwarantuje wysoką celność i powtarzalność.
Wiatrówka na CO2 – sprzęt napędzany nabojami CO2. Tak zaprojektowana wiatrówka gwarantuje ponad 50 strzałów bez konieczności uzupełniania naboi. Do zalet zalicza się lekkość wiatrówki, niestety ich moc i celność pozostawia wiele do życzenia.
Pistolety
Wiatrówki pistolety są idealnym rozwiązaniem dla osób strzelających na krótkich dystansach. Wśród zalet należy wymienić również mały rozmiar co pozwala na swobodne ich noszenie. Większość pistoletów to wiatrówki CO2. Zasilanie tymi nabojami pozwala na szybkie strzelanie. Cenione ze względu również na wygląd gdyż prezentują się jak prawdziwa broń.



Samaronix32
Posty: 4
Rejestracja: 01 sie 2021, 17:26

Re: Dobra wiatrówka to podstawa.

Post autor: Samaronix32 » 01 sie 2021, 18:55

Ja tam nie wiem co mam o tym myśleć.



bananana
Zaawansowany użytkownik
Posty: 1669
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:12
Podziękował: 1 raz

Re: Dobra wiatrówka to podstawa.

Post autor: bananana » 10 sty 2022, 12:19

Hej. Jak już mowa o broni, to przyznam szczerze, że mój mąż interesuje się militariami i ostatnio nastroje tego bloga https://lubuskie-military-museum.pl/survival/ przeczytaliśmy bardzo ciekawy artykuł na ten temat. Jest tam wiele ciekawych treści, z którymi warto się zapoznać w wolnej chwili. Zajrzyjcie i przekonajcie się sami



nocnykrolisalive
Zaawansowany użytkownik
Posty: 1081
Rejestracja: 05 maja 2019, 11:50

Re: Dobra wiatrówka to podstawa.

Post autor: nocnykrolisalive » 29 maja 2022, 21:43

W mojej opinii bardzo dobrym sklepem internetowym z bronią www.knieja.com.pl . Znajdziecie tam naprawdę interesującą ofertę na różnorakie bronienia akcesoria związane z nią. Udało mi się tam znaleźć ciekawy pistolet kahr st9 w bardzo dobrej cenie. Jeśli szukacie broni lub podobnego sprzętu, to polecam zajrzenie do tego sklepu.



neuron81
Posty: 1
Rejestracja: 03 sie 2022, 14:28

Re: Dobra wiatrówka to podstawa.

Post autor: neuron81 » 03 sie 2022, 14:34

Ja latam po lasach. Znaczy pasjonuje się bushcraftem. Zawsze na wyprawę zabieram ze sobą wiatrówkę aby postrzelać. Chłopaki z kanału Leśni Ludzie mnie zarazili. Bushcraftowy sklep




Awatar użytkownika
CraigRolfe
Zaawansowany użytkownik
Posty: 553
Rejestracja: 17 sie 2022, 09:36

Re: Dobra wiatrówka to podstawa.

Post autor: CraigRolfe » 14 wrz 2022, 11:56

Ja uwielbiam wszelkie militaria. To jest moim zdaniem świetna sprawa, w moim przekonaniu. Takie rzeczy warto kolekcjonować!!!
________________________________-
Aplikacje webowe na prace magisterskie



baciak
Zaawansowany użytkownik
Posty: 606
Rejestracja: 29 gru 2017, 12:26

Re: Dobra wiatrówka to podstawa.

Post autor: baciak » 13 lut 2023, 19:11

A co myślisz o takich T-shirtach https://extremewear.pl/20-koszulki - z motywem militariów? Chciałabym zrobić prezent dla mojego chłopaka, który także jest miłośnikiem wojska i zastanawiam się czy taki upominkiem trafie w jego gust :D



Awatar użytkownika
EdwardBlanca
Zaawansowany użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: 14 wrz 2022, 16:20

Re: Dobra wiatrówka to podstawa.

Post autor: EdwardBlanca » 24 kwie 2023, 14:49

Bardzo dobry tekst. On jest naprawdę wspaniały w moim przekonaniu. Warto go sobie kupić w moim przekonaniu!!
_______________________________
pisanie prac - cennik



Awatar użytkownika
CraigRolfe
Zaawansowany użytkownik
Posty: 553
Rejestracja: 17 sie 2022, 09:36

Re: Dobra wiatrówka to podstawa.

Post autor: CraigRolfe » 08 maja 2023, 15:38

Ja uwielbiam takie bronie. To jest naprawdę fantastyczna opcja!!!
_____________________________
Pisanie licencjatów - Informatyka



ODPOWIEDZ

Wróć do „Strzelectwo”