Mistrzostwa Europy w Mariborze

ODPOWIEDZ
karateka
Zaawansowany użytkownik
Posty: 174
Rejestracja: 29 wrz 2016, 12:50

Re: Mistrzostwa Europy w Mariborze

Post autor: karateka » 29 paź 2016, 06:45

Mistrzostwa Europy w Kickboxingu: złoto Leszka Jobsa, srebro Róży Gumiennej

Weteran Leszek Jobs (-94kg) w light contact zdobył złoty medal, a Róża Gumienna (-65kg) srebrny w K-1 w 1 dniu finałów Mistrzostw Europy w Kickboxingu odbywających się w Mariborze na Słowenii. Dziś też awans do finałów wywalczyło 2 kolejnych reprezentantów Polski.

Walki finałowe z udziałem Polaków rozpoczęły się od pojedynku zawodnika i trenera klubu Zamek Expom Kurzętnik Leszka Jobsa z Włochem Enzo Isopo. - Rywal wysoko zawiesił poprzeczkę, ale to ja byłem skoncentrowany od pierwszej do ostatniej sekundy, a swoje zrobiły też cenne wskazówki trenera Piotra Siegoczyńskiego oraz doping kibiców - mówił po zwycięstwie 3:0 Leszek Jobs.

W turnieju nie powiodło się jego podopiecznym Monice Marchlewskiej i Wojciechowi Wiśniewskiemu. Złoto jednak będzie w Kurzętniku za sprawą trenera Leszka Jobsa. - Dwa lata wcześniej wywalczyłem brązowy medal, a teraz jest złoty, mimo że startowałem z kontuzją kolana, która nie została do końca wyleczona. Jeśli zdrowie pozwoli, to za rok spróbuję sił w Mistrzostwach Świata, bo w takich zawodach jeszcze rywalizowałem - powiedział.

Podczas wieczornej gali finałowej w piątek wystąpiła pierwsza z podopiecznych trenerów kadry Tomasza Skrzypka i Tomasza Mamulskiego Róża Gumienna (UKS Puncher Wrocław). Jej rywalką w pojedynku o tytuł była Włoszka Cristina Caruso.

Mimo wspaniałego dopingu polska zawodniczka przegrała ten pojedynek, choć jeszcze w 3 rundzie próbowała odmienić losy rywalizacji. To kolejny sukcesy Róży Gumiennej, która wcześniej wywalczyła m.in. złoty medal Mistrzostw świata 2013 w low kicku oraz brązowe krążki ME low kick 2012 i K-1 2014.

- Kickboxing trenuję 8 lat, a wcześniej ćwiczyłam przez 8 lat karate. Na co dzień jestem doktorantką i wykładowcą na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu - mówiła Róża Gumienna.

Dziś walczyło jeszcze trzech reprezentantów Polski w K-1. To były walki półfinałowe z udziałem: -81kg Arkadiusza Kaszuby (Rzeszowski Klub Sportów Walki), -86kg Dawida Kasperskiego (Puncher Wrocław) i -91kg Mateusza Pluty (Puncher Wrocław). Zwycięsko z tych potyczek wyszli Dawid Kasperski i Mateusz Pluta i jutro zobaczymy ich w finałach.

Cała trójka Polaków ma zapewniony awans na przyszłoroczne Igrzyska Sportów Nieolimpijskich World Games 2017.

Dawid Kasperski wygrał z Rosjaninem Piatnitcą, a Mateusz Pluta pokonał Mołdawianina Pavla Voronina. Arkadiusz Kaszuba przegrał z Serbem Aleksandarem Menkoviciem i wraca do Polski z brązowym medalem.

- W pierwszych dwóch rundach wypracowałem przewagę i do końca ją utrzymałem. To była bardzo ciężka walka, a przede mną pierwszy w karierze finał Mistrzostw Europy. Przeciwnikiem będzie reprezentant Ukrainy, którego pokonałem w finale tegorocznego Pucharu Świata w Budapeszcie. Obaj walczymy z pozycji odwrotnej, zatem jest to niecodzienna sytuacja - powiedział Dawid Kasperski.

Natomiast Mateusz Pluta dodał: - Z Mołdawianinem Voroninem walczyłem na tym samym Pucharze Świata na Węgrzech i wtedy to ja przegrałem na punkty.

Za nami 2 finały z Polakami, a w sobotę jeszcze 12 walk Biało-Czerwonych o złote medale. Bardzo ciekawie zapowiada się np. pojedynek w low kicku w wadze -56kg pomiędzy Iwoną Nierodą (UKS Diament Pstrągowa) i Rosjanką Oksaną Shchietininą.

- Dwa lata temu w hiszpańskim Bilbao musiałam zadowolić się drugim miejscem. Przegrałam wtedy właśnie z Oksaną Shchietininą. Teraz znów szykuje się prawdziwa wojna. W roku ubiegłym podczas Mistrzostw Świata pozbawiłam Oksanę medalu. Ona będzie chciała się zrewanżować, a ja po raz drugi udowodnić, że jestem lepsza - przyznała utytułowana Iwona Nieroda z kadry prowadzonej przez Andrzeja Garbaczewskiego i Witolda Kostkę.

W sobotę w low kicku o złote krążki powalczą także -48kg Karolina Kubiak (Łaski Klub Sztuk Walki), -63,5kg Jan Lodzik (LKSW Tajfun Legionowo), -71kg Łukasz Kaczmarczyk (KS Gym-Fight Wrocław), -81kg Radosław Paczuski (Uniq Fight Club Warszawa) i -86kg Kamil Ruta (MKS Wicher Kobyłka).

W K-1, poza Dawidem Kasperskim i Mateuszem Plutą, o tytuły Mistrzów Europy rywalizować będą -56kg Małgorzata Dymus (UKS Puncher Wrocław), -65kg Róża Gumienna (UKS Puncher Wrocław) i -60kg Michał Królik (Paco Team Katowice) oraz Paulina Jarzmik (X-Fight Piaseczno) w wadze -60kg w wersji light contact.

Wyniki reprezentantów Polski - 28 października:
K-1
-65kg finał Róża Gumienna (UKS Puncher Wrocław) - Cristina Caruso (Włochy) por. Gumienna
-81kg półfinał Arkadiusz Kaszuba (Rzeszowski Klub Sportów Walki) - Aleksandar Menković (Serbia) por. Kaszuba
-86kg półfinał Dawid Kasperski (Puncher Wrocław) - Roman Piatnitca (Rosja) wygr. Kasperski
-91kg półfinał Mateusz Pluta (Puncher Wrocław) - Pavel Voronin (Mołdawia) wygr. Pluta

LC
-94kg weterani finał Leszek Jobs (Zamek Expom Kurzętnik) - Enzo Isopo (Włochy) wygr. Jobs
http://pzkickboxing.pl/news/791,mistrzo ... ennej.html



karateka
Zaawansowany użytkownik
Posty: 174
Rejestracja: 29 wrz 2016, 12:50

Re: Mistrzostwa Europy w Mariborze

Post autor: karateka » 30 paź 2016, 01:20

Mistrzostwa Europy w Kickboxingu: 4 wygrane Polaków w K-1

Reprezentanci Polski wygrali dziś 4 z 5 walk finałowych w wersji K-1 w Mistrzostwach Europy w kickboxingu w Mariborze na Słowenii. W formułach light contact i low kick Biało-Czerwoni wywalczyli po 1 krążku z najcenniejszego kruszcu.

Finały zostały podzielone na 2 dni, ale zdecydowana większość Polaków rywalizowała w sobotę. W turnieju K-1, będącym jednocześnie kwalifikacjami do przyszłorocznych Igrzysk Sportów Nieolimpijskich World Games, Biało-Czerwoni zdobyli 4 złote, 2 srebrne i 2 brązowe medale.

Dzisiaj na najwyższym stopniu podium stanęli: -56kg Małgorzata Dymus (UKS Puncher Wrocław) i w +70kg Paulina Bieć (KS Gym-Fight Wrocław), która obroniła tytuł oraz -86kg Dawid Kasperski (Puncher Wrocław) i -91kg Mateusz Pluta (Puncher Wrocław). Wczoraj srebro wywalczyła -65kg Róża Gumienna (UKS Puncher Wrocław), a dziś swój finał przegrał w kategorii -60kg Michał Królik (Paco Team Katowice). Z brązowymi krążkami wracają -70kg Natalia Nikołajczuk (Fighter Wrocław) i -81kg Arkadiusz Kaszuba (Rzeszowski Klub Sportów Walki).

- To nasz najlepszy wynik w historii Mistrzostw Europy, które są nawet trudniejszymi zawodami od Mistrzostw Świata. Nigdy wcześniej nie zdobyliśmy tak wielu medali w Mistrzostwach Starego Kontynentu. Uzyskaliśmy też 5 kwalifikacji na World Games Wrocław 2017. Tymi osobami są Małgorzata Dymus, Róża Gumienna, Arkadiusz Kaszuba, Dawid Kasperski i Mateusz Pluta - powiedział trener Tomasz Skrzypek, który wspólnie prowadzi reprezentację K-1 z Tomaszem Mamulskim.


Łącznie w Mariborze Polacy sięgnęli po 19 medali. Bardzo dobrze spisali się też kickboxerzy w low kicku, którzy wywalczyli także 8 medali - 1 złoty, 5 srebrnych i 2 brązowe.

W sobotę po tytuł sięgnął -86kg Kamil Ruta (MKS Wicher Kobyłka). Przed nim porażek doznali -63,5kg Jan Lodzik (LKSW Tajfun Legionowo), -71kg Łukasz Kaczmarczyk (KS Gym-Fight Wrocław), -81kg Radosław Paczuski (Uniq Fight Club Warszawa), zaś w późniejszej serii walk przegrały także -48kg Karolina Kubiak (Łaski Klub Sztuk Walki) i -56kg Iwona Nieroda (UKS Diament Pstrągowa).

- W tych dwóch ostatnich walkach Polaków, tj. z udziałem Radka Paczuskiego i Kamila Ruty, lepsi byli nasi zawodnicy, ale niestety byliśmy świadkami strasznego sędziowania. Po awanturze po werdykcie w walce Paczuskiego, trochę się opamiętali i nie skrzywdzili Ruty. To Polacy zasłużyli na dwa złote medale - mówił trener Andrzej Garbaczewski prowadzący kadrę LK z Witoldem Kostką.

Mimo finałowej porażki, pozytywów szukała ambitnie walcząca Karolina Kubiak. - Pokazałam serce do walki, debiut w takich zawodach mogę uznać za udanym choć zabrakło pewnych elementów w moim występie. Rywalka z Turcji była bardzo dynamiczna. Niestety nie miałam zbyt wiele czasu na przygotowania, a dodatkowo w ostatnim tygodniu dopadło mnie przeziębienie, z którym walczyłam jeszcze w drodze na Słowenię. Dziękuję za cenne wskazówki w trakcie finału trenereom Stanisławowi Kołodziejskiemu i Andrzejowi Garbaczewskiemu, dziękuję oczywiście także mjemu drugiemu trenerowi klubowemu Dawidowi Kołodziejskiemu i szkoleniowcowi z kadry Witoldowi Kostce. Dokładam swój srebrny krążek do worka medali kadry low kicku.

Obu trenerom kadry i klubowemu Jerzemu Pilarzowi podziękowania składała Iwona Nieroda. Zresztą wszyscy Biało-Czerwoni z każdej formuły miło wyrażali się o trenerach pracujących w reprezentacji i klubach. - Znów wracam ze srebrem Mistrzostw Europy. Czy się cieszę? I tak, i nie. Przegrałam na własne życzenie. Chyba za bardzo chciałam... - przyznała Iwona Nieroda.

Jeden ze srebrnych medalistów LK Jan Lodzik ma bardzo ciekawą pasję. Zajmuje się nagrywaniem muzyki w studio, które założył z przyjacielem. - Piszę teksty i nagrywam, przyjaciel robi podkłady mix mastering. Nagrywają u nas jeszcze inni ludzie i zamawiają również beaty, czyli podkłady. Pracujemy na swoją markę. Zaczęliśmy na poważnie niedawno, więc jest jeszcze mało materiału, ale są pomysły na teledyski i z czasem wszystko będzie wyglądało coraz profesjonalnie - powiedział Jan Lodzik.

W low kicku brązowe krążki wywalczyli -65kg Katarzyna Jaworska (Paco Team Katowice) i -75kg Kamil Sójkowski (ŁKS Boks Łódź).

Po wczorajszym złocie weterana Leszka Jobsa (Zamek Expom Kurzętnik) w wadze -94kg, w sobotę po tytuł mistrzowski sięgnęła -60kg finał Paulina Jarzmik (X-Fight Piaseczno). W finale pokonała Irlandkę Begley. Zawodniczkę, której trenerami są Michael Lampert i Piotr Siegoczyński, wspierali rodzice i cała polska reprezentacja.

Brązowy medal zdobyła koleżanka klubowa Pauliny Jarzmik Dorota Godzina (X Fight Piaseczno) w kategorii -55kg.

Kolejne ME odbędą się od 19 do 27 listopada w Loutraki (Grecja). Startować będą zawodniczki i zawodnicy w formułach pointfighting, kick light i full contact.

Wyniki reprezentantów Polski - 29 października:
K-1
-56kg finał Małgorzata Dymus (UKS Puncher Wrocław) - Sandra Maskova (Czechy) wygr. Dymus
+70kg finał Paulina Bieć (KS Gym-Fight Wrocław) - Neeval Cavci (Turcja) wygr. Bieć
-60kg finał Michał Królik (Paco Team Katowice) - Timur Nadrov (Rosja) por. Królik
-86kg finał Dawid Kasperski (Puncher Wrocław) - Vitalii Korchak (Ukraina) wygr. Kasperski
-91kg finał Mateusz Pluta (Puncher Wrocław) - Igor Darmeshkin (Rosja) wygr. Pluta

LC
-60kg finał Paulina Jarzmik (X-Fight Piaseczno) - Deirdre Begley (Irlandia) wygr. Jarzmik

LK
-48kg finał Karolina Kubiak (Łaski Klub Sztuk Walki) - Duygu Turan (Turcja) por. Kubiak
-56kg finał Iwona Nieroda (UKS Diament Pstrągowa) - Oksana Shchetinina (Rosja) por. Nieroda
-63,5kg finał Jan Lodzik (LKSW Tajfun Legionowo) - Shamil Gadzhimusaev (Rosja) por. Lodzik
-71kg finał Łukasz Kaczmarczyk (KS Gym-Fight Wrocław) - Luka Tomić (Chorwacja) por. Kaczmarczyk
-81kg finał Radosław Paczuski (Uniq Fight Club Warszawa) - Nikola Stosić (Serbia) por. Paczuski
-86kg finał Kamil Ruta (MKS Wicher Kobyłka) - Luka Simić (Chorwacja) wygr. Ruta
http://pzkickboxing.pl/news/792,mistrzo ... kow,k.html



Dźwiedź
Zaawansowany użytkownik
Posty: 607
Rejestracja: 07 paź 2015, 02:19
Podziękował: 1 raz

Re: Mistrzostwa Europy w Mariborze

Post autor: Dźwiedź » 31 paź 2016, 05:07

Bardzo ładna walka finałowa Jan Lodzik - Shamil Gadzhimusaev. Wygrał Rosjanin.

https://youtu.be/wLwODHnhp_w



Yeti
Zaawansowany użytkownik
Posty: 330
Rejestracja: 07 paź 2015, 02:15
Otrzymał podziekowań: 1 raz

Re: Mistrzostwa Europy w Mariborze

Post autor: Yeti » 01 lis 2016, 20:43

Klasyfikacja medalowa.
14601064_1439199376109279_5777899663472592054_n.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.




Dźwiedź
Zaawansowany użytkownik
Posty: 607
Rejestracja: 07 paź 2015, 02:19
Podziękował: 1 raz

Re: Mistrzostwa Europy w Mariborze

Post autor: Dźwiedź » 02 lis 2016, 04:28

Jak zwykle Rosjanie daleko z przodu.



olennnkka
Posty: 5
Rejestracja: 02 lis 2016, 11:49

Re: Mistrzostwa Europy w Mariborze

Post autor: olennnkka » 06 lis 2016, 12:06

No wiadomo, bo Rosja to nie Państwo, to stan umysłu.



karateka
Zaawansowany użytkownik
Posty: 174
Rejestracja: 29 wrz 2016, 12:50

Re: Mistrzostwa Europy w Mariborze

Post autor: karateka » 23 gru 2016, 22:35

Fajne zestawienie najciekawszych momentów walk polskiej ekipy

https://web.facebook.com/PuncherPRO/vid ... 458054106/



Sim2122
Posty: 4
Rejestracja: 07 lip 2019, 23:14

Re: Mistrzostwa Europy w Mariborze

Post autor: Sim2122 » 07 lip 2019, 23:17

Już prawie trzy lata minęły. Co za czasy




ODPOWIEDZ

Wróć do „Turnieje sportowe i ciekawe walki”