Woda gazowana czy niegazowana?

pela
Zaawansowany użytkownik
Posty: 322
Rejestracja: 14 wrz 2021, 13:37

Re: Woda gazowana czy niegazowana?

Post autor: pela » 14 lut 2022, 21:11

Ja właśnie planuję pić wodę alkaiczną Polaris Ph, która jest prozdrowotna. Dostaniecie ją bez problemu w Biedronce, także sami możecie też ją wypróbować. Warto tutaj zaznaczyć, że podnosi poziom tlenu we krwi, działa antyoksydacyjnie. Ogólnie taka woda daje wiele korzyści, dlatego warto ją pić.



Mikołaj12
Zaawansowany użytkownik
Posty: 1240
Rejestracja: 26 mar 2021, 10:13
Otrzymał podziekowań: 1 raz

Re: Woda gazowana czy niegazowana?

Post autor: Mikołaj12 » 02 mar 2022, 16:53

Witam wszystkie osoby zainteresowane tematem. Czy wiecie jaka jest zawartość wody w sprężonym powietrzu i dlaczego jest to istotna wiedza dla farmaceutyki? Na stronie znajdziecie bardzo interesujący artykuł w tym temacie.



Awatar użytkownika
lkunde
Posty: 1
Rejestracja: 04 mar 2022, 19:31

Re: Woda gazowana czy niegazowana?

Post autor: lkunde » 04 mar 2022, 19:34

Obie, woda źródlana i woda mineralna, służą do stabilizacji równowagi elektrolitycznej w organizmie człowieka. Znajdujące się we krwi, w moczu i w płynach ustrojowych elektrolity, odpowiedzialne za prawidłowe funkcjonowanie organizmu, korzystnie wpływają na krążenie krwi oraz pobudzają właściwe działanie mięśni, dlatego tak istotne jest utrzymanie ich równowagi.



Krzyś88
Zaawansowany użytkownik
Posty: 59
Rejestracja: 23 paź 2021, 17:25

Re: Woda gazowana czy niegazowana?

Post autor: Krzyś88 » 15 mar 2022, 10:27

U nas zdecydowanie niegazowana. Ale od niedawna, to właściwie tylko filtrowana. Kupiliśmy dzbanek do filtrowania, jak tutaj https://aquamelior.pl/k/dzbanki-do-filtrowania a także wygodne butelki, które można zabrać zawsze ze sobą. To bardzo fajne i praktyczne rozwiązanie, szczególnie dla dzieciaków, które chodzą do szkoły. I gdy zabraknie im wody, to mogą wygodnie i sprawnie sobie uzupełnić zapasy. Naprawdę świetne rozwiązanie, wyjątkowo wygodne na co dzień. I powiem Wam, że tak się już przyzwyczailiśmy do filtrowanej wody, że od razu wyczuję, gdy dostanę kawę z niefiltrowanej :D



Krokus
Zaawansowany użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 15 mar 2022, 18:49

Re: Woda gazowana czy niegazowana?

Post autor: Krokus » 15 mar 2022, 18:56

Od czasu do czasu pozwalam sobie na wodę gazowaną, a na co dzień piję wodę niegazowaną.



ptysiaa
Zaawansowany użytkownik
Posty: 342
Rejestracja: 20 lip 2021, 17:14

Re: Woda gazowana czy niegazowana?

Post autor: ptysiaa » 18 mar 2022, 18:37

Najlepsza jest woda zwykła - ta, którą tak naprawdę mamy pod dostatkiem. Oczywiście ważny aspektem jest jej oczyszczanie, dlatego tutaj https://strefafiltrow.pl/blog/kran-bate ... ode-brita/ możecie poczytać sobie dlaczego warto zainwestować w kran/ baterię filtrującą.



Mikołaj12
Zaawansowany użytkownik
Posty: 1240
Rejestracja: 26 mar 2021, 10:13
Otrzymał podziekowań: 1 raz

Re: Woda gazowana czy niegazowana?

Post autor: Mikołaj12 » 22 mar 2022, 12:15

Jeżeli chodzi o mnie, to zdecydowanie preferuję wodę gazowaną.

https://www.whiteart.pl/folder-reklamowy



Calineczka
Zaawansowany użytkownik
Posty: 1401
Rejestracja: 16 gru 2018, 15:00

Re: Woda gazowana czy niegazowana?

Post autor: Calineczka » 29 mar 2022, 13:01

Samo picie wody jest na pewno bardzo ważną sprawą i muszę dodać, że bardzo ważną kwestią jest również to aby wiedzieć jakie filtry wody do restauracji wybrać. W końcu w takich miejscach bardzo dużo wykorzystuje się wody i myślę, że jak najbardziej ona zawsze musi być najwyższej jakości.



milena67
Zaawansowany użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 24 sty 2022, 22:11

Re: Woda gazowana czy niegazowana?

Post autor: milena67 » 27 kwie 2022, 22:40

ja posiadam bardzo dobry filtr do wody od https://aquasystem.pl/ . Doskonale zmiękcza wodę bo u mnie w domu od zawsze był problem z twardą wodą



fuchsyt
Zaawansowany użytkownik
Posty: 297
Rejestracja: 15 kwie 2022, 10:07

Re: Woda gazowana czy niegazowana?

Post autor: fuchsyt » 10 maja 2022, 18:57

Tylko i wyłącznie gazowana. Kupiłam sobie nawet saturator, żeby nie latać do sklepu po zgrzewki butelek. A jak najdzie mnie ochota na coś bardziej słodkiego - mam też koncentrat smakowy sodastream pepsi więc wizyty w sklepie po napoje ograniczyłam do zera



ODPOWIEDZ

Wróć do „Diety”