Białe trucizny

ODPOWIEDZ
klaudynka
Zaawansowany użytkownik
Posty: 198
Rejestracja: 08 paź 2015, 11:39
Otrzymał podziekowań: 1 raz

Re: Białe trucizny

Post autor: klaudynka » 25 lis 2015, 13:26

Kurcze taka nagonka na cukier, sól - że to biała śmierć i w ogóle. Ale wszystko jest dla ludzi i w sensownych ilościach jest potrzebne organizmowi do prawidłowego funkcjonowania. Z czego czerpiemy energię? Z tego co się orientuję to z węglowodanów. Co do soli - zawiera niezbędne mikroelementy. Dieta owszem ale zbilansowana i dostarczająca organizmowi wszystkich składników.



Awatar użytkownika
wachter
Zaawansowany użytkownik
Posty: 701
Rejestracja: 27 wrz 2015, 10:22
Podziękował: 3 razy

Re: Białe trucizny

Post autor: wachter » 02 gru 2015, 04:14

No właśnie trwa nagonka na cukier i mąkę i nie wiem, z czego ona wynika. Węglowodany są niezbędne dla organizmu i trzeba się nieźle nagimnastykować, żeby te składniki zastąpić czymś "mniej trującym". Nie wiem, w imię czego. Oczywiście nadmiar węglowodanów szczególnie przy braku ruchu nie służy organizmowi. Ale żeby traktować to jak truciznę, to już przegięcie.

Jeśli chodzi o sól, to faktycznie jest ona zbędna w diecie i Np ja w swojej kuchni praktycznie jej nie używam. Tutaj słowo "trucizna" jest nieco bardziej na miejscu. Ale bez przesadyzmu. Umiarkowana ilość choć nikomu nie pomogła, to jednak także nikomu nie zaszkodziła.


Obrazek

Awatar użytkownika
wachter
Zaawansowany użytkownik
Posty: 701
Rejestracja: 27 wrz 2015, 10:22
Podziękował: 3 razy

Re: Białe trucizny

Post autor: wachter » 02 gru 2015, 04:18

Dodam, że niektórzy dietetycy zalecają sportowcom dietę bogatą w tłuszcze aby zmniejszyć do minimum ilość węglowodanów. A to już jest zdecydowane nieporozumienie.


Obrazek

bosman
Zaawansowany użytkownik
Posty: 161
Rejestracja: 25 lis 2015, 10:20

Re: Białe trucizny

Post autor: bosman » 11 gru 2015, 05:50

Tłuszcze zamiast cukru? Faktycznie nieporozumienie.



Yeti
Zaawansowany użytkownik
Posty: 330
Rejestracja: 07 paź 2015, 02:15
Otrzymał podziekowań: 1 raz

Re: Białe trucizny

Post autor: Yeti » 28 lut 2016, 04:06

Może woda zamiast cukru. :D



Devil93
Zaawansowany użytkownik
Posty: 224
Rejestracja: 26 mar 2018, 11:38

Re: Białe trucizny

Post autor: Devil93 » 25 kwie 2018, 15:25

O tak, cukier to biała śmierć a tak przynajmniej się o nim mówi. Sądzę jednak, że to nie w nim leży wina, a w nas samych. My go w nadmiarze spożywamy, bo te 50 g dziennie nikogo by przecież nie zabiło. To około 10 łyżeczek, więc na dzień dużo można go spożyć. Ja wyeliminowałam cukier dodany, czyli nie słodzę, piję wodę z takich dzbanków https://strefafiltrow.pl/dzbanki-filtrujace.html, co najmniej jeden dziennie, a do nie jem słodyczy. I wiecie co? Dobrze mi z tym ;p



Awatar użytkownika
Partia
Posty: 8
Rejestracja: 08 maja 2019, 12:51

Re: Białe trucizny

Post autor: Partia » 08 maja 2019, 12:56

Jeśli mowa o białej truciźnie to z pewnością jest nią aspartam. Naczytałam się o nim na prawdę sporo, temat po prostu mnie zaciekawił. Wychodzą coraz to nowe artykuły z wynikami badań tej substancji. Okazuje się na prawdę szkodliwa - https://dziecisawazne.pl/aspartam-slodz ... zy-unikac/



Awatar użytkownika
OlgaBielec
Posty: 1
Rejestracja: 13 maja 2019, 20:11

Re: Białe trucizny

Post autor: OlgaBielec » 13 maja 2019, 20:14

Kochani, jak przekonać bliską osobę do tego by nie spożywała dużej ilości cukru? Cukier jest strasznie niezdrowy, zwłaszcza gdy pije się słodkie napoje. Czytałam o tym wiele ciekawych artykułów.



Awatar użytkownika
OnaKrysia
Posty: 5
Rejestracja: 14 maja 2019, 12:36

Re: Białe trucizny

Post autor: OnaKrysia » 14 maja 2019, 12:47

Zgodzę się ze wszystkimi powyższymi wiadomościami, jednak zastanawiam się czy ktoś z Was jest cukrzykiem? Chciałabym kupić glukomierz jednak nie wiem z jakiej firmy byłby najlepszy https://www.olx.pl/dom-ogrod/zdrowie/q-do-cukru/ co sądzicie o tych?



nocnykrolisalive
Zaawansowany użytkownik
Posty: 1081
Rejestracja: 05 maja 2019, 11:50

Re: Białe trucizny

Post autor: nocnykrolisalive » 27 cze 2019, 14:10

Będąc w temacie cholesterolu, zapewne wielu z nas zadaje sobie pytanie, jak go skutecznie obniżyć. Najlepiej po prostu zacząć od diety. Odpowiednia dieta na wysoki cholesterol może być dobrym wyjściem, jeśli nie chcemy stosować żadnych tabletek i suplementów. Tutaj możecie dowiedzieć się więcej na ten temat: https://www.bee.pl/dieta-roslinna-na-wy ... a-543.html Decydując się na taką dietę, musimy sprawdzić, które produkty zawierają mało cholesterolu w składzie, gdyż nie wystarczy tylko zrezygnować z mięsa i nabiału.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Diety”